fbpx

33 persona u arrestuan nga Policia gjatë 24 orëve të fundit

Policia e Kosovës njofton se vetëm dje ka arrestuar 33 persona për vepra të ndryshme penale.

Sipas raportit 24-orësh, 18 janë dërguar në mbajtje ndërsa 3 në vuajtje të dënimit.

Ndryshe gjatë 24-orëve të fundit kanë ndodhur 46 aksidente trafiku. Fatkeqësisht një rast ka përfunduar me fatalitet, ndërsa 15 raste kanë rezultuar me të lënduar.

Bëhet e ditur se njësitet e trafikut kanë gjobitur 1,220 persona për kundërvajtje në trafik ndërsa janë shqiptuar nga forcat e rendit edhe 880 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID.

Të enjten janë arrestuar 14 persona për vepra të ndryshme penale, 6 janë dërguar në mbajtje ndërsa 2 në vuajtje të dënimit, njofton Policia./Objektiv/

Lajmet e fundit

Munishi: Vetëm kështu futbolli ynë shkon përpara

Gjilani dhe Ballkani kanë luajtur baras 0:0 në kuadër të javës së tretë të Superligës. Trajneri i skuadrës nga Theranda, Ismet Munishi, është shprehur i...

​3 viktima dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

148 raste të reja, 3 viktima dhe 65 persona të shëruar është bilanci i COVID-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Numri më...

​Java e ardhshme me mot të ndryshueshëm, pritet ngritje e temperaturave

Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë një mot i ndryshueshëm. E hëna fillon mot me diell, por gjatë ditës pritet...

Rumania mban zgjedhjet lokale

Vendvotimet në Rumani janë hapur dhe qytetarët po votojnë për zgjedhjet lokale. Këto zgjedhje po shihen si test për qeverinë e vendit, e cila...

​Zemaj: Situata e menaxhueshme me pandemi nuk guxon të kthehet në pakujdesi

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj deklaroi sot se masat antiCOVID-19 të marra nga Qeveria e Kosovës, pas rekomandimeve të IKSHPK-së, dhe konsultave me ekspertë...

Gjilani – Ballkani, pa fitues në derbi

Ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit, e vlefshme javën e tretë në Superligën e Kosovës ka përfunduar me barazimin 0-0. Skuadra që drejtohet nga Ismet Munishi...