fbpx

Atletico Madridi ka harxhuar 82 milionë euro për lojtarët që i kishte transferuar më herët

Atletico Madrid tashmë ka shpenzuar 82 milionë euro për transferime gjatë këtij afatit kalimtar.

Los Rojiblancos nënshkruan me Yannick Carrascon dhe Alvaro Moratan për 27 milionë euro dhe 55 milionë euro përkatësisht, pasi dyshja ishin në klub si huazim.

Marrëveshja e tyre me Chelsean sa i përket Moratas kishte një klauzolë që thoshte që pagesa duhej të përfundonte deri më 1 korrik që lëvizja të bëhej e përhershme.

Atletico deri tani ka nënshkruar vetëm me portierin Ivo Grbic që ka kushtuar pak mbi 3 milionë euro dhe kjo e çon shpenzimin e përgjithshme të klubit deri në 85 milion euro.

Ndërkohë, klubi është i gatshëm të shes lojtarë si Thomas Lemar, Diego Costa, Vitolo, Hector Herrera, Mario Hermoso, Angel Correa ose Santiago Arias për të ekuilibruar librat e tyre.

Përveç kësaj, Atletico tashmë e ka bërë të qartë se ata duan të mbajnë emra si Morata, Jose Maria Gimenez, Joao Felix, Jan Oblak, Thomas Partey dhe Saul Niguez.

Për të nënshkruar me ndonjë nga këta lojtarë, klubet do të duhet të paguajnë klauzolat e tyre të lirimit.

Lajmet e fundit

Rreth 350 mijë kosovarë vizituan Shqipërinë në muajin gusht

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, ministri i Turizmit i Shqipërisë, Blendi Klosi, ka thënë se Shqipëria ia ka dalë ta përmbyllë me sukses një...

Horoskopi për ditën e sotme, 29 shtator 2020

Dashi Ju po hyni në një kohë të gjallë në jetën tuaj, që do të thotë se është një kohë e shkëlqyer për të filluar...

Ekonomia shqiptare pritet të pësojë rënie deri në 7,5 përqind

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) në deklaratën përmbyllëse të misionit virtual në Shqipëri ka bërë të ditur se ekonomia pritet të tkurret me 7.5% ketë...

Kosova mund t’i sheh “hairin” koronavirusit

Tetë futbollistë dhe katër anëtarë të stafit skuadrës së Genoas kanë dalë pozitivë në testin për Covid-19. Klubi italian ka konfirmuar lajmin përmes një njoftimi...

Naim Qalaj merr sot zyrtarisht detyrën e Avokatit të Popullit

Naim Qalaj do ta marr sot zyrtarisht detyrën e Avokatit të Popullit. Dorëzim-pranimi i detyrës do të bëhet në oën 11:00 nga Avokati i deritanishëm...

S’ka pushim të hënave kur festa bie në fundjavë, komisioni shqyrton projektligjin për Festat Zyrtare

Komisioni parlamentar për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media do të mblidhet sot në orën 13:00 për të shqyrtuar në parim projektligjin...