fbpx

Avokatët e Sali Mustafës kërkojnë të mbrohet në liri, Zyra e Prokurorit kërkon zgjatjen e paraburgimit

Prokurorët kërkojnë zgjatje të paraburgimit për Sali Mustafën, avokatët kërkojnë të mbrohet në liri.

Janë bërë gati dy muaj që kur Sali Mustafa është në paraburgim.

Ai është paraqitur para gjykatësit të Procedurës Paraprake dhe është deklaruar i pafajshëm për akuzat që i vihen në barrë.

E deri sa gjykimi nuk ka filluar, Zyra e Prokurorit të Specializuar po kërkon që Mustafa të mbahet në paraburgim.

Prokuroret konsiderojnë se Sali Mustafa mund të arratiset.

Sipas prokurorëve të specializuar, Sali Mustafa e di se mund të dënohet deri në burgim të përjetshëm.

Ndërsa, prokuroria në kërkesën e parashtruar aludon se Sali Mustafa mund të ketë vrarë serb me 14 qershor të viti 1999.

Ndërkohë, mbrojtja e Sali Mustafës ka kërkuar që ai të lirohet nga paraburgimi dhe për garanci ai do të dorëzojë pasaportën. Sipas mbrojtjes i akuzuar do të qëndroj në shtëpi me familjen e tij.

Lajmet e fundit

Këto skuadra e kanë siguruar kualifikimin në rrethin e ardhshëm të Ligës së Evropës

Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të pestë në Ligën e Evropës, ku pati shumë befasi dhe ndeshje të forta, pas së cilave disa skuadra...

Goli i javës shënohet nga adoleshenti i Romës (VIDEO)

Roma ka fituar me rezultat 3:1 ndaj Young Boys në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës. Golin e dytë për skuadrën italiane e shënoi...

Haradinaj: Nëse bëhem president, nuk do të kthehem më në AAK

Haradinaj tregon se kush do ta zëvendësojë në AAK nëse bëhet president. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për pasuesin e tij në parti...

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Liga e Evropës: Arsenal fiton bindshëm dhe shkruan historinë – rezultatet

Arsenal ka mposhtur 4-1 Rapidin e Vjenës në Europa League dhe ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin B. Arsenal ka rihapur dyert për...

Shkurtimi i dënimit për Tasiq, ja çfarë thonë banorët e Krushës që protestuan

Apeli ka ndryshuar aktgjykimin e Themelores për Darko Tasiq, serbi dënohet me 11 vjet burgim. Nga fshati Krushë e Madhe erdhi tek Pallati i Drejtësisë...