fbpx

“Barcelona më tha se nuk kanë para për të bërë ofertë për Depay”

Memphis Depay ka qenë i lidhur me një lëvizje te Barcelona në javët e fundit.

Por i fundit që ka folur për këtë rast ka qenë presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas, i cili i ka hedhur poshtë thashethemet.

Aulas ka zbuluar se Barcelona nuk do të jetë në gjendje të përballojë Depayn për shkak të implikimeve financiare shkaku i krizës së coronavirusit.

“Presidenti i Barcelonës më tha të dielën se Barcelona vuante shumë nga kriza e COVID-19 dhe nuk kishte asnjë mundësi të bënte një ofertë” ka shkruar ai në Twitter.

Ky shkrim ka qenë një përgjigje ndaj një artikulli të postuar nga mediumi holandez De Telegraaf që pretendonte se një marrëveshje ishte arritur mes palëve

Lajmet e fundit

Një i vdekur e 6 të lënduar në trafik gjatë 24-orëve të fundit

Policia njofton se gjatë 24 orëve të fundit, ka ndodhur një aksident trafiku metë vdekur nga gjithsej 38 aksidente në mbarë vendin. Sipas raportit 24-orësh,...

Sllovenia publikon listën e futbollistëve për ndeshjen me Kosovën

Sllovenia ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjes ndaj Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve. ‘Dardanët’ do të përballen me sllovenët më...

Gjermania thekson se Asociacioni i komunave serbe duhet të jetë në harmoni me të drejtën kosovare

Zëdhënësi i Qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha të hënën në Berlin, se në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, që po zhvillohet nën drejtimin e...

Rreth 350 mijë kosovarë vizituan Shqipërinë në muajin gusht

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, ministri i Turizmit i Shqipërisë, Blendi Klosi, ka thënë se Shqipëria ia ka dalë ta përmbyllë me sukses një...

Horoskopi për ditën e sotme, 29 shtator 2020

Dashi Ju po hyni në një kohë të gjallë në jetën tuaj, që do të thotë se është një kohë e shkëlqyer për të filluar...

Ekonomia shqiptare pritet të pësojë rënie deri në 7,5 përqind

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) në deklaratën përmbyllëse të misionit virtual në Shqipëri ka bërë të ditur se ekonomia pritet të tkurret me 7.5% ketë...