fbpx

Barcelona mposht Juventusin si mysafir

Barcelona ka fituar ndaj Juventusit si mysafir me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Barcelona e nisi më mirë ndeshjen që kishte rast që në minutën e dytë me Antoine Griezmann, që goditi shtyllën.

Por nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i epërsisë për katalunasit.

Ousmane Dembele gjuajti bukur, topi i devijua paksa por shkoi në rrjetë për 1-0.

Juventusi shënoi dy herë me Alvaro Moratan në këtë pjesë lojë, në minutat 15 dhe 30, por në të dyja rastet ishte pozitë jashtë loje.

Dembele në fundin e pjesës së parë kishte sërish rast të mirë, por Wojciech Szczesny priti.

Me të filluar pjesa e dytë Juventusi sërish shënoi, por Morata për herë të tretë ishte në pozitën jashtë lojës.

Barcelona kishte raste të mira me Lionel Messi, dy herë, por fati nuk ishte më të.

Në fund të ndeshjes Barcelona fitoi penallti, ku nga pika e bardhë ishte i saktë Messi.

Me këtë fitore Barcelona ka gjashtë pikë, ndërsa Juventusi tre.

Lajmet e fundit

Këto skuadra e kanë siguruar kualifikimin në rrethin e ardhshëm të Ligës së Evropës

Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të pestë në Ligën e Evropës, ku pati shumë befasi dhe ndeshje të forta, pas së cilave disa skuadra...

Goli i javës shënohet nga adoleshenti i Romës (VIDEO)

Roma ka fituar me rezultat 3:1 ndaj Young Boys në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës. Golin e dytë për skuadrën italiane e shënoi...

Haradinaj: Nëse bëhem president, nuk do të kthehem më në AAK

Haradinaj tregon se kush do ta zëvendësojë në AAK nëse bëhet president. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për pasuesin e tij në parti...

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Liga e Evropës: Arsenal fiton bindshëm dhe shkruan historinë – rezultatet

Arsenal ka mposhtur 4-1 Rapidin e Vjenës në Europa League dhe ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin B. Arsenal ka rihapur dyert për...

Shkurtimi i dënimit për Tasiq, ja çfarë thonë banorët e Krushës që protestuan

Apeli ka ndryshuar aktgjykimin e Themelores për Darko Tasiq, serbi dënohet me 11 vjet burgim. Nga fshati Krushë e Madhe erdhi tek Pallati i Drejtësisë...