fbpx

Çifti i shpëton për një “fije floku” pemës, e cila ra në tokë nga erërat e forta

Një çift në Britani të Madhe i shpëtoi për një “fije floku” një peme, e cila ra në tokë në një udhëkryq në perëndim të Londrës.

Sipas DailyMail, videoja e xhiruar nga një kalimtar rasti, tregon se si pema rrëzohet mes erërave të forta, ndërsa një çift po kalonte aty pranë.

Dëshmitari i incidentit, Andrew Thomas, 41 vjeç, po shëtiste me të dashurën e tij, Joanna Wolman, 33 vjeçe, ndërsa njëri xhiroi momentin dramatik.

Për mua ishte e tmerrshme”, tha Wolman.

“Ata të dy ishin me fat, pasi një person i cili rri gjatë gjithë kohës në telefon mund të vritet”, ka shtuar ajo.

BURIMIDailyMail

Lajmet e fundit

OBSH-ja deklaron që ushqimet janë të sigurta nga koronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) sot ka deklaruar që njerëzit nuk duhet të frikësohen nga infektimi me SARS-CoV-2 nga ushqimi, pasi që hulumtuesit kinezë...

Lushtaku i Drenicës ende nuk e di të ardhmen e tij

Shkëlzen Lushtaku ishte njëri ndër futbollistët më të dalluar te Drenica në edicionin e kaluar. Futbollisti nga Skenderaj ka qenë shumë i rëndësishëm madje një...

Arrestohet një shtetas shqiptar duke kontrabanduar 34 sirianë drejt Kosovës

Policia e Shqipërisë arrestoi sot në Elbasan një 40-vjeçar banues në Tiranë, të dyshuar për trafikim me njerëz për në Kosovë, si vend tranzit...

IHMK: Mot i nxehtë, por i paqëndrueshëm në dy ditët vijuese

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), njofton se të premten dhe të shtunën do të mbajë mot i nxehtë por i paqëndrueshëm. Sipas parashikimit meteorologjik, do...

Latifaj rinovon me Flamurtarin dhe hap një dritare të re në futbollin kosovar për karrierën e tij

Flamurtari ka nisur prej kohësh të konsolidojë radhët për edicionin e ri, derisa njëri ndër prioritetet kryesore për ekipin kryeqytetas ishte rinovimi me futbollistin...

Pritet lisi shumëvjeçar, simbol i qendrës së Lipjanit

Një qytetare e Komunës së Lipjanit ka denoncuar prerjen e lisit shumëvjeçar të njohur si “Shelnja Vajtuese”, simbol i qendrës së Lipjanit. Përmes një postimi...