fbpx

Ekskluzive: Foto nga vizita e ministrit Veliu në veri të Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka filluar vizitën e tij në veri të Kosovës.

Kjo është vizita e parë e një ministri të brendshëm  në këtë pjesë të Kosovës.

Objektiv  sjell foton e delegacionit zyrtar ministror në këtë pjesë të Kosovës.

Gazeta raportoi më herët ekskluzivisht se ministri Veliu do ta vizitojë komunën e Zubin Potokut në veri të Kosovës.

Ai do të takohet me kryetarin serb të kësaj komune si dhe do ta vizitojë stacionin e Policisë në Zubin Potok.

Më pas, ministri i rendit, do të shkojë edhe në pikën kufitare në Bërnjak. /Objektiv/

Lexo edhe:

Veliu viziton komunën e Zubin Potokut dhe pikën kufitare në Bërnjak

Lajmet e fundit

OBSH-ja deklaron që ushqimet janë të sigurta nga koronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) sot ka deklaruar që njerëzit nuk duhet të frikësohen nga infektimi me SARS-CoV-2 nga ushqimi, pasi që hulumtuesit kinezë...

Lushtaku i Drenicës ende nuk e di të ardhmen e tij

Shkëlzen Lushtaku ishte njëri ndër futbollistët më të dalluar te Drenica në edicionin e kaluar. Futbollisti nga Skenderaj ka qenë shumë i rëndësishëm madje një...

Arrestohet një shtetas shqiptar duke kontrabanduar 34 sirianë drejt Kosovës

Policia e Shqipërisë arrestoi sot në Elbasan një 40-vjeçar banues në Tiranë, të dyshuar për trafikim me njerëz për në Kosovë, si vend tranzit...

IHMK: Mot i nxehtë, por i paqëndrueshëm në dy ditët vijuese

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), njofton se të premten dhe të shtunën do të mbajë mot i nxehtë por i paqëndrueshëm. Sipas parashikimit meteorologjik, do...

Latifaj rinovon me Flamurtarin dhe hap një dritare të re në futbollin kosovar për karrierën e tij

Flamurtari ka nisur prej kohësh të konsolidojë radhët për edicionin e ri, derisa njëri ndër prioritetet kryesore për ekipin kryeqytetas ishte rinovimi me futbollistin...

Pritet lisi shumëvjeçar, simbol i qendrës së Lipjanit

Një qytetare e Komunës së Lipjanit ka denoncuar prerjen e lisit shumëvjeçar të njohur si “Shelnja Vajtuese”, simbol i qendrës së Lipjanit. Përmes një postimi...