fbpx

Formacionet zyrtare: Arsenal – Chelsea

Arsenali dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e madhe finale të Kupës FA.

Rivalët e mëdhenj londinez, Topçinjtë dhe Blutë do të luajnë mes vete për trofeun e Kupës FA, i cili do të ishte i pari i sezonit për secilën skuadër.

Të dy klubet kanë treguar formë të lartë në këtë garë dhe kanë arritur në finale me merita, duke eliminuar skuadra të forta.

Sikurse Mikel Arteta, ashtu edhe Frank Lampard synojnë ta fitojnë trofeun e parë si trajner, por edhe të parin për ekipin e tyre këtë sezon.

Arteta dhe Lampard kanë vendosur të startojnë me lojtarët më të mirë në këtë finale, edhe pse dy trajnerët kanë mungesa të theksuara.

Takimi pritet të fillojë nga ora 18:30 dhe zhvillohet në stadiumin Wembley.

Te Arsenali nga minuta e parë luan edhe ylli shqiptar, Granit Xhaka.

Arsenal: Martinez; Holding, Luiz, Tierney; Bellerin, Xhaka, Ceballos, Matiland-Niles; Pepe, Lacazette, Aubameyang;

Chelsea: Arrizabalaga; James, Rudiger, Zouma; Azpilicueta, Jorginho, Kovacic, Alonso; Mount, Giroud, Pulisic;

Lajmet e fundit

OBSH-ja deklaron që ushqimet janë të sigurta nga koronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) sot ka deklaruar që njerëzit nuk duhet të frikësohen nga infektimi me SARS-CoV-2 nga ushqimi, pasi që hulumtuesit kinezë...

Lushtaku i Drenicës ende nuk e di të ardhmen e tij

Shkëlzen Lushtaku ishte njëri ndër futbollistët më të dalluar te Drenica në edicionin e kaluar. Futbollisti nga Skenderaj ka qenë shumë i rëndësishëm madje një...

Arrestohet një shtetas shqiptar duke kontrabanduar 34 sirianë drejt Kosovës

Policia e Shqipërisë arrestoi sot në Elbasan një 40-vjeçar banues në Tiranë, të dyshuar për trafikim me njerëz për në Kosovë, si vend tranzit...

IHMK: Mot i nxehtë, por i paqëndrueshëm në dy ditët vijuese

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), njofton se të premten dhe të shtunën do të mbajë mot i nxehtë por i paqëndrueshëm. Sipas parashikimit meteorologjik, do...

Latifaj rinovon me Flamurtarin dhe hap një dritare të re në futbollin kosovar për karrierën e tij

Flamurtari ka nisur prej kohësh të konsolidojë radhët për edicionin e ri, derisa njëri ndër prioritetet kryesore për ekipin kryeqytetas ishte rinovimi me futbollistin...

Pritet lisi shumëvjeçar, simbol i qendrës së Lipjanit

Një qytetare e Komunës së Lipjanit ka denoncuar prerjen e lisit shumëvjeçar të njohur si “Shelnja Vajtuese”, simbol i qendrës së Lipjanit. Përmes një postimi...