fbpx

Gareth Bale shumë afër rikthimit në Premierligë

Tottenhami është shumë afër marrëveshjes për ta kthyer Gareth Balen në Londër.

Presidentin i Spurs, Daniel Levy, besohet se ka mposhtur konkurrencën e Manchester United për të siguruar shërbimet e uellsianit.

Në anën tjetër edhe menaxheri i 31-vjeçarit, Jonathan Barnett, e ka pranuar se klienti i tij është në bisedime të avancuara me Tottenhamin, pasi është klubi i vetëm që dëshiron të luajë në Ligën Premier.

Tottenham po studion mundësinë e marrëveshjes në formë huazimi ose blerje përfundimtare.

Për këtë Tottenham janë gati të përfshijë shkëmbimin me një futbollist të ekipit madje thuhet se janë të gatshëm ta japin edhe Dele Allin.

Në anën tjetër sa i përket pagës së lartë të Garthe Bale që është mbi 20  milionë euro në vite neto, Real Madridi thuhet se do të pranojë të paguajë mbi 50 për qind të pagës së tij.

Levy po përpiqet gjithashtu të mbyllë marrëveshjen për mbrojtësin e majtë shumë të vlerësuar të Realit, Sergio Reguilon.

Lajmet e fundit

100 pacientë me COVID-19 nëpër spitale, 4 në gjendje të rëndë

Ministria e Shëndetësisë, njoftoi sot se 100 pacientë të prekur nga COVID-19 janë të shtrirë në spitalet e Kosovës. Prej këtyre pacientëve, 4 janë në...

Vazhdon të bie numri i rasteve aktive me COVID-19, u shëruan edhe 113 pacientë

Ka vazhduar edhe sot të jetë më shumë së dyfish më i lartë numri i personave të shëruar nga COVID-19 sesa i rasteve të...

Akil Gjakova garuesi më atraktiv i turneut në Pejë

Sot në Pejë është zhvilluar gara e parë e xhudos e cila njëherësh shënon edhe rifillimin e aktiviteteve në këtë sport që prej fillimit...

3 të vdekur dhe 47 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), njoftoi sot për 3 të vdekur dhe 47 raste të reja me Koronavirus gjatë 24 orëve në Kosovë. Gjatë...

​Goditën një person, dënohen me burgim prej 1 viti

Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarve A.S dhe D.S se në bashkëkryerje kanë kryer veprën penale lëndim...

Sipas exit poll-it, zviceranët kanë votuar bindshëm pro lëvizjes së lirë me vendet e BE-së

Sipas një exit poll-i të transmetuesit SRF, pjesa më e madhe e zviceranëve kanë votuar kundër largimit të shtetit helvetik nga marrëveshja për lëvizje...