fbpx

Gjilani – Ballkani, pa fitues në derbi

Ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit, e vlefshme javën e tretë në Superligën e Kosovës ka përfunduar me barazimin 0-0.

Skuadra që drejtohet nga Ismet Munishi e filloi mjaft mirë takimin duke rrezikuar portën e gjilanasve nëpërmjet Meriton Korenicës që gjuajti nga distanca në minutën e gjashtë, mirëpo portieri Enea Koliqi u tregua i vëmendshëm.

Më pas Gjilani mori iniciativën, duke rrezikua portën e Ballkanit përmes Ardit Hilës (19’), që kaloi për mrekulli dy lojtarët kundërshtarë, e që Kenan Haxhihamza u tregua i kujdesshëm.

Gjilani ishte i pa fat, shkaku që Progni pësoi lëndim në minutën e 67-të, duke i lëshuar detyrimisht vendin Shend Kelmendit.

Pas vetëm pesë minutash lojë, Kelmendi shpërdoroi një rast të artë, duke quar goditjen e tij afër portës.

Të dy skuadrat deri në fund kishin edhe disa shanse të tjera të mira, mirëpo nuk arritën t’i konkretizonin ato, duke u ndarë në këtë takim me nga një pikë.

Pas javës së tretë, Ballkani është në vendin e dytë me shtatë pikë, aq sa ka edhe Arbëria që është lider, ndërsa Ballkani ka katër sosh në të gjashtin.

Lajmet e fundit

Muriqi zhvilloi mbi 30 minuta, kështu u vlerësua

Club Brugge dhe Lazio kanë ndarë pikë në përballjen e sontme në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e vlefshme për grupin F, Lazio...

Shënohet rekord i ri i rasteve pozitive me COVID-19, flet drejtoresha e Klinikës Infektive

Sot është shënuar një rekord i ri i rasteve me COVID-19 në Kosovë, ku rezultuan 281 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit. Drejtoresha e...

Morata bëhet futbollisti i parë që i anulohen tre gola

Sulmuesi spanjoll i Juventusit, Alvaro Morata shënoi tre gola të pa vlefshëm për Juventusin sonte në përballjen kundër Barcelonës, në kuadër të Ligës së...

Man Utd 5-0 RB Leipzig, notat e lojtarëve

Manchester Unitedi ka mposhtur me lehtësi dhe rezultat të thellë 5-0 RB Leipzigun në ndeshjen e dytë të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Djajtë...

Ngjarjet e paralajmëruara për nesër në Kosovë

10:00-Kryeministri Avdullah Hoti së bashku me Zëvendëskryeministrin e parë Besnik Tahiri, merr pjesë në tryezën “Reforma e administratës publike: Shtytja e saj përpara”. (Ndërtesa e...

Barcelona mposht Juventusin si mysafir

Barcelona ka fituar ndaj Juventusit si mysafir me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Barcelona...