fbpx

Google Photos nuk do të jetë më falas pas 1 qershorit 2021

Google Photos është një nga zgjidhjet më të njohura të ruajtjes së përmbajtjes në cloud, pasi ofron hapësirë ruajtëse falas dhe të pakufizuar për fotot dhe videot që ne i bëjmë nga pajisjet e ndryshme.

Megjithatë, nga qershori 2021, të gjithë ata që përdorin shërbimin falas do të kufizohen në 15 GB hapësirë.

Google e postoi këtë informacion në blogun e saj, ku kompania thekson: “Duke filluar nga 1 qershori 2021, çdo foto ose video e re që futet do të llogaritet në 15 GB hapësirë ruajtëse që vjen me secilën llogari të Google ose hapësirën shtesë të blerë nga përdoruesi. si një anëtar i Google One”.

Lajmet e fundit

Këto skuadra e kanë siguruar kualifikimin në rrethin e ardhshëm të Ligës së Evropës

Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të pestë në Ligën e Evropës, ku pati shumë befasi dhe ndeshje të forta, pas së cilave disa skuadra...

Goli i javës shënohet nga adoleshenti i Romës (VIDEO)

Roma ka fituar me rezultat 3:1 ndaj Young Boys në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës. Golin e dytë për skuadrën italiane e shënoi...

Haradinaj: Nëse bëhem president, nuk do të kthehem më në AAK

Haradinaj tregon se kush do ta zëvendësojë në AAK nëse bëhet president. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për pasuesin e tij në parti...

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Liga e Evropës: Arsenal fiton bindshëm dhe shkruan historinë – rezultatet

Arsenal ka mposhtur 4-1 Rapidin e Vjenës në Europa League dhe ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin B. Arsenal ka rihapur dyert për...

Shkurtimi i dënimit për Tasiq, ja çfarë thonë banorët e Krushës që protestuan

Apeli ka ndryshuar aktgjykimin e Themelores për Darko Tasiq, serbi dënohet me 11 vjet burgim. Nga fshati Krushë e Madhe erdhi tek Pallati i Drejtësisë...