Haradinaj bartës i listës dhe kandidat për President nga AAK

Kryetari i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nesër do të bëjë publike listën e kandidatëve për deputetë, njofton Klan Kosova.

Ndër të tjerash, Kreu i AAK-së, ka thënë se bartës i listës është ai vet.

- FIA CONSTRUCTION-

“Bartës i listës jam unë dhe kam nderin t’i prijë kësaj liste. Jam kandidat nga Aleanca për President, nuk jam kandidat për Kryeministër”, tha Haradinaj në një konferencë për media, njofton Klan Kosova.

Lajmet e fundit