fbpx

Immobile fitues i “Këpucës së Artë”

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile është zyrtarisht fituesi i Këpucës së Artë për vitin 2020, pasi Cristiano Ronaldo nuk është përfshirë në skuadër për ndeshjen ndaj Romës. Portugezi ishte i vetmi lojtar që po garonte me sulmuesin italian, por mungesa e Ronaldos në ndeshjen e fundit e shpall zyrtarisht fitues Immobilen.

Sarri vendosi që ta lërë pushim CR7 për ndeshjen e fundit në kampionat kundër Romës. Kjo do të thotë që Immobile e mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë pasi ka 35 gola një më shumë sesa sulmuesi i Bayern Munichut Robert Lewandowski. Immobile bëhet kështu lojtari i tretë italian që e fiton këtë çmim pas Francesco Tottit me Romën në sezonin 2006-2007 me 26 gola dhe Luca Tonit me Fiorentinën me 31 gola të shënuar.

Immobile mund të thyejë rekordin e më shumë golave të realizuar brenda një sezoni në Serie A pasi është vetëm një gol larg rekordit të Higuainit që në 2016 me Napolin shënoi 36 gola.

Lajmet e fundit

OBSH-ja deklaron që ushqimet janë të sigurta nga koronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) sot ka deklaruar që njerëzit nuk duhet të frikësohen nga infektimi me SARS-CoV-2 nga ushqimi, pasi që hulumtuesit kinezë...

Lushtaku i Drenicës ende nuk e di të ardhmen e tij

Shkëlzen Lushtaku ishte njëri ndër futbollistët më të dalluar te Drenica në edicionin e kaluar. Futbollisti nga Skenderaj ka qenë shumë i rëndësishëm madje një...

Arrestohet një shtetas shqiptar duke kontrabanduar 34 sirianë drejt Kosovës

Policia e Shqipërisë arrestoi sot në Elbasan një 40-vjeçar banues në Tiranë, të dyshuar për trafikim me njerëz për në Kosovë, si vend tranzit...

IHMK: Mot i nxehtë, por i paqëndrueshëm në dy ditët vijuese

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), njofton se të premten dhe të shtunën do të mbajë mot i nxehtë por i paqëndrueshëm. Sipas parashikimit meteorologjik, do...

Latifaj rinovon me Flamurtarin dhe hap një dritare të re në futbollin kosovar për karrierën e tij

Flamurtari ka nisur prej kohësh të konsolidojë radhët për edicionin e ri, derisa njëri ndër prioritetet kryesore për ekipin kryeqytetas ishte rinovimi me futbollistin...

Pritet lisi shumëvjeçar, simbol i qendrës së Lipjanit

Një qytetare e Komunës së Lipjanit ka denoncuar prerjen e lisit shumëvjeçar të njohur si “Shelnja Vajtuese”, simbol i qendrës së Lipjanit. Përmes një postimi...