fbpx

Immobile pranë çmimit prestigjioz

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile me golin e shënuar në fitoren 2-0 ndaj Brescias, aktualisht prin listën e golashënuesve në Evropë me 35 gola, duke lënë pas Robert Lewandovskin me 34 gola.

Tani sulmuesi i Lazios është lider aktual në listën për “Këpucën e Artë”, ku vetëm Cristiano Ronaldo mund të arrijë italianin. Portugezi Ronaldo ka shënuar 31 gola deri më tani dhe duhet të zhvillojë edhe dy ndeshje.

Lajmet e fundit

Gjermania thekson se Asociacioni i komunave serbe duhet të jetë në harmoni me të drejtën kosovare

Zëdhënësi i Qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha të hënën në Berlin, se në dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, që po zhvillohet nën drejtimin e...

Rreth 350 mijë kosovarë vizituan Shqipërinë në muajin gusht

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, ministri i Turizmit i Shqipërisë, Blendi Klosi, ka thënë se Shqipëria ia ka dalë ta përmbyllë me sukses një...

Horoskopi për ditën e sotme, 29 shtator 2020

Dashi Ju po hyni në një kohë të gjallë në jetën tuaj, që do të thotë se është një kohë e shkëlqyer për të filluar...

Ekonomia shqiptare pritet të pësojë rënie deri në 7,5 përqind

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) në deklaratën përmbyllëse të misionit virtual në Shqipëri ka bërë të ditur se ekonomia pritet të tkurret me 7.5% ketë...

Kosova mund t’i sheh “hairin” koronavirusit

Tetë futbollistë dhe katër anëtarë të stafit skuadrës së Genoas kanë dalë pozitivë në testin për Covid-19. Klubi italian ka konfirmuar lajmin përmes një njoftimi...

Naim Qalaj merr sot zyrtarisht detyrën e Avokatit të Popullit

Naim Qalaj do ta marr sot zyrtarisht detyrën e Avokatit të Popullit. Dorëzim-pranimi i detyrës do të bëhet në oën 11:00 nga Avokati i deritanishëm...