fbpx

Jashanica pranë skuadrës së madhe kosovare

Pas shtatë vitesh në Korçë, ku ka mbajtur veshur fanellën e Skënderbeut duket se eksperienca e Bajram Jashanicës me bardhekuqtë i ka ardhur fundi.

Mbrojtësi ka arritur majat me korçarët, mirëpo fakti se këta të fundit të paktën për momentin (derisa të zyrtarizohet një vendim nga Gjykata Federale), janë jashtë garave evropiane, kanë bërë që Jashanica të mendojë largimin.

29-vjeçari përflitej për një transferim te një nga skuadrat kryeqytetase si Tirana apo Partizani, mirëpo nga Kosova kanë një tjetër mendim. Gazeta Olle bën të ditur se Jashanica është shumë pranë rikthimit në IPKO Superliga pas shtatë viteve ku më parë është aktivizuar me klubin e Hysit.

Këtë herë, Jashanica është pranë akordit me Prishtinën dhe zyrtarizimi do të vijë së shpejti. Kujtojmë se Prishtina do të marrë pjesë në garat evropiane dhe Jashanica kërkon të bëhet pjesë e projektit.

Lajmet e fundit

OBSH-ja deklaron që ushqimet janë të sigurta nga koronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) sot ka deklaruar që njerëzit nuk duhet të frikësohen nga infektimi me SARS-CoV-2 nga ushqimi, pasi që hulumtuesit kinezë...

Lushtaku i Drenicës ende nuk e di të ardhmen e tij

Shkëlzen Lushtaku ishte njëri ndër futbollistët më të dalluar te Drenica në edicionin e kaluar. Futbollisti nga Skenderaj ka qenë shumë i rëndësishëm madje një...

Arrestohet një shtetas shqiptar duke kontrabanduar 34 sirianë drejt Kosovës

Policia e Shqipërisë arrestoi sot në Elbasan një 40-vjeçar banues në Tiranë, të dyshuar për trafikim me njerëz për në Kosovë, si vend tranzit...

IHMK: Mot i nxehtë, por i paqëndrueshëm në dy ditët vijuese

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), njofton se të premten dhe të shtunën do të mbajë mot i nxehtë por i paqëndrueshëm. Sipas parashikimit meteorologjik, do...

Latifaj rinovon me Flamurtarin dhe hap një dritare të re në futbollin kosovar për karrierën e tij

Flamurtari ka nisur prej kohësh të konsolidojë radhët për edicionin e ri, derisa njëri ndër prioritetet kryesore për ekipin kryeqytetas ishte rinovimi me futbollistin...

Pritet lisi shumëvjeçar, simbol i qendrës së Lipjanit

Një qytetare e Komunës së Lipjanit ka denoncuar prerjen e lisit shumëvjeçar të njohur si “Shelnja Vajtuese”, simbol i qendrës së Lipjanit. Përmes një postimi...