fbpx

Kampioni i botës viziton Klubin e Boksit Gollaku

Kampioni i botës, Haxhi Krasniqi, pas suksesit të arritur në javën e kaluar, është duke qëndruar në Kosovë. Gjatë këtyre ditëve ai është pritur nga zyrtarët më të lartë të shtetit si dhe ka vizituar vendet me rëndësi historike, me theks të veçantë Prekazin.
Së fundi Krasniqi ka vizituar edhe Klubin e Boksit Gollaku. Ai ëshë pritur ngrohtë nga stafi dhe anëtarët e klubit, derisa të rinjtë i ka inkuruajuar të punojnë me përkushtimin më të madh, pasi vetëm në këtë mënyrë ëndërrat bëhen realitet.

Lajmet e fundit

Muriqi zhvilloi mbi 30 minuta, kështu u vlerësua

Club Brugge dhe Lazio kanë ndarë pikë në përballjen e sontme në kuadër të Ligës së Kampionëve. Në ndeshjen e vlefshme për grupin F, Lazio...

Shënohet rekord i ri i rasteve pozitive me COVID-19, flet drejtoresha e Klinikës Infektive

Sot është shënuar një rekord i ri i rasteve me COVID-19 në Kosovë, ku rezultuan 281 raste pozitive gjatë 24 orëve të fundit. Drejtoresha e...

Morata bëhet futbollisti i parë që i anulohen tre gola

Sulmuesi spanjoll i Juventusit, Alvaro Morata shënoi tre gola të pa vlefshëm për Juventusin sonte në përballjen kundër Barcelonës, në kuadër të Ligës së...

Man Utd 5-0 RB Leipzig, notat e lojtarëve

Manchester Unitedi ka mposhtur me lehtësi dhe rezultat të thellë 5-0 RB Leipzigun në ndeshjen e dytë të Grupit H në Ligën e Kampionëve. Djajtë...

Ngjarjet e paralajmëruara për nesër në Kosovë

10:00-Kryeministri Avdullah Hoti së bashku me Zëvendëskryeministrin e parë Besnik Tahiri, merr pjesë në tryezën “Reforma e administratës publike: Shtytja e saj përpara”. (Ndërtesa e...

Barcelona mposht Juventusin si mysafir

Barcelona ka fituar ndaj Juventusit si mysafir me rezultat 2-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Barcelona...