fbpx

Ballina

Kosova prin me vdekje nga COVID në botë, reagon Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë i quajti sot jo profesionale dhe krejtësisht të pavërteta të dhënat se Kosova është shteti me vdekshmërinë më të lartë nga...

8 të vdekur e 193 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

8 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka njoftuar Drejtori i Insitututit Kombëtar i Shënndetit Publik...

KFOR-i e Policia planifikojnë patrullime të përbashkëta në Karaçevë

Komanda Rajonale e KFOR-it Lindje nisi planifikimin me Policinë Kufitare të Kosovës për veprimtari të përbashkëta operacione në zonën e Kamenicës, pas patrullimit të...

Aksidentohet djali i Presidentit, policia jep detaje

Endrit Thaçi, djali i Presidentit Hashim Thaçi është aksidentuar mëngjesin e sotëm. Kështu ka raportuar Gazeta Shneta. Policia e ka konfirmuar se mëngjesin e sotëm ka...

​448 pacientë me CoViD-19, të shtrirë në QKUK

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme po trajtohen 589 pacientë, prej të cilëve 448 janë me virusin COVID-19. 375 persona...

Dëshmitarët tregojnë se si u mbyt 10-vjeçari kosovar në Durrës

Familja nga Prishtina sapo kishte mbërritur në kompleksin turistik që ndodhet te Shkëmbi i Kavajës për të kaluar pushimet verore. E ndërsa familja Tërnalla po...

​Arrestohet ish-ministri i Shëndetësisë, dyshohet se ka sulmuar seksualisht një 23-vjeçare

Ish-ministri i Shëndetësisë, Numan Baliq është arrestuar nga Polica e Kosovës nën dyshimin se në vendin e tij të punës ka sulmuar seksualisht një...

​Hoti: Plani i higjienës së shkollave kundër CoViD-19 të jetë i qartë dhe i zbatueshëm

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj organizuan sot një takim virtual, në të cilin, përveç tri opsioneve...

Kosova renditet e para në botë me vdekjet nga COVID-19 në 1 milion banorë

Numri i personave të infektuar me COVID-19 në Kosovë ka arritur në 10 mijë e 795, ku prej tyre 365 kanë humbur jetën, ndërkaq...

Gucati i quan frikacak e të mjerë deputetët e LDK-së e VV-së që s’e votuan Ligjin për UÇK-në

Mosvotimi në lexim të parë i Projektligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së ka ngjallur reagimin e përfaqësuesve të këtyre të fundit. Kryetari...

KMDLNj: Qytetarët s’duhet të paguajnë për testin COVID, është përgjegjësi e shtetit

Ministria e Shëndetësisë ka filluar tashmë t’i licencoj laboratorët privatë të cilët kryejnë teste serologjike SARS COV2. Për këtë ka reaguar KMDLNJ, duke thënë se...

​ Licencohen edhe tetë laboratorë privatë për kryerjen e testimeve për COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë licencuar edhe tetë laboratorë privatë për kryerje të testeve serologjike për Sars-COV2. Bordi për Licencim të Institucioneve Shëndetësore...

Më të lexuarat

Vjen reagimi i parë ndaj ambasadorit Kosnett, Nasim Haradinaj i thotë të mos merret me pretendimet e Martitt

Ligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, i propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe i përkrahur edhe nga Qeveria që...

Ministria e Financave sot ka bërë këto pagesa për qytetarë e biznese

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami njoftoi sot se ministria që drejton ka bërë pagesa tjera për qytetarë e biznese në kuadër të pakos emergjente. Sipas...

Intervistohen figura të larta politike për rastin e “Gylenistëve”, familjarët të pakënaqur me Prokurorinë

Gjashtë shtetas turq u arrestuan e më pas u dëbuan në rrethana misterioze nga Kosova në mars të vitit 2018. Aksioni për kapjen e tyre...

Konfirmohet: Ekzekutohen pagesat për mbi 27 mijë familje

Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, konfirmoi se sot është bërë ekzekutimi i pagesave për 27 mijë e 572 familje, në kuadër të...