fbpx

Komuna

SHBA jep donacion një pajisje për Spitalin e Gjakovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nëpërmjet Komandës ushtarake për Evropë i kanë dhuruar sot Spitalit të Përgjithshëm të Gjakovës “Isa Grezda” një Skaner- tomografië...

Mësohet arsyeja pse Bulliqi e Kurti përqafuan lisin 600 vjeçar në Llap

Në rrjete sociale është duke qarkulluar një fotografi jo fort e zakontë e Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe kryetarit të sapo zgjedhur...

Hoti: Masat e njëjta do të vazhdojnë të jenë në fuqi, pushimi dimëror nga data 18 dhjetor

Në një konferencë të jashtëzakonshme të mbajtur para pak çastesh nga kryeministri Hoti, lënë të kuptohet se masat e ndërmarra ditë më parë, do...

Skulptori Artan PeqinI reagon për shtatoren e Skënderbeut në Prizren

Puna e skulptorit Sinan Aliaj po kritikohet për punën tij të fundit, shtatoren e heroit Gjergj Kastrioti Skënderbeu e cila u vendos në Prizren...

Shqetësuese situata epidemiologjike në Gjilan, më shumë se 50% e rasteve të testuara dalin pozitive në COVID

Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Gjilanit, Selami Xhemajli ka treguar shifra shqetësuese nga kjo komunë sa i përket përhapjes së coronavirusit. “Nga 123 mostra...

Mbushen kapacitetet e spitaleve, mbi 1 mijë pacientë me Covid-19 të hospitalizuar

Spitalet rajonale dhe Qendra Klinike Universitare e Kosovës, po vazhdojnë të mbushen me pacientë të infektuar me Covid-19. Momentalisht 1 mijë e 10 pacientë...

Shembulli i keq i ish kryeministrit Kurti, shkeli masat antiCoVID-19 në Podujevë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish kreyministri, Albin Kurti është ekzaltuar aq shumë nga fitorja e Bulliqit në Podujevë, sa që ka harruar se...

Lista Serbe fiton Mitrovicën e Veriut me 89.86 %

Lista Serbe me kandidatin e saj, Milan Radojeviq ka fituar në Komunën e Mitrovicës së Veriut me 82.86 për qind të votave. Kryetarja e Komisionit...

Veliu: Kështu vendosi sovrani, i kemi humbur zgjedhjet

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Podujevës, Nexhmi Rudari dhe kryetari i Degës së LDK-së në Podujevë, Agim Veli  mbajtën një...

Kurti e Bulliqi optimistë për fitoren e Podujevës

Albin Kurti po qëndron krah për krah me Shpejtim Bulliqin në Podujevë. Kryetari i Vetëvendosjes është në pritje të rezultateve bashkë me kryetarin e mundshën...

Mbyllen qendrat e votimit në Llap, në pritje të fituesit

Në orën 19:00 janë mbyllur qendrat e votimit në komunën e Podujevës. Gjatë ditës së sotme janë mbajtur zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale në dy komuna,...

Mbyllet qendra e votimit në shkollën teknike në Mitrovicë të Veriut

Sot në orën 19:00 është mbyllur qendra e votimit në shkollën teknike në Mitrovicë të Veriut. Në Mitrovicën e Veriut janë shtatë qendra të votimit...

Më të lexuarat

Koronavirusi ia merr jetën edhe një mjekut kosovar

Pulmologu Ramë Morina ka humbur jetën sot nga CoVID-19. Lajmin e bëri të ditur kolegu i tij, internisti, Shemsedin Popaj përmes një postimi në...

E çuditshme: U dorëzua  Shpejtim Bulliqi, e pranoi humbjen qysh sonte?

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, gjatë pothuajse të gjithë debatet telezivie, shpesh herë, deklarohej se do t’i fitoj zgjedhjet lokale në Podujevë, transmeton...

Kallëzim penal kundër kryetarit të Graçanicës për bilbordin “Liria ka emër”

Në Prokurorinë Themelore të Prishtinës është ngritur kallëzim penal kundër kryetar të Graçanicës, Sërgjan Popiviq nga zëvendës-kryesuesi i Kuvendit Komunal të kësaj komune Granit...

OBSH-ja e lë pak COVID-19, ndez alarmin për një virus të ri me përmasa të frikshme

Teksa po priten valë të tjera të pandemisë, Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka ndezur alarmin për një tjetër virus. Virusi i ri, HIV, sipas...