fbpx

Lajme

Revista Charlie Hedbo karikaturizon Erdoganin, e portretizon në skena erotike

Revista satirike Charlie Hebdo në numrin e saj të radhës këtë të martë i ka dedikuar në faqen e saj të parë një karikaturë...

Mustafa lavdëron Hotin, e quan të guximshëm dhe të pakorruptuar

Kryeministri Avdullah Hoti po kritikohet nga opozita, shoqëria civile dhe faktori ndërkombëtar. Por megjithëkëtë, dikush po i del në mbrojtje. Shefi i tij në parti,...

Katër persona vdesin pas fundosjes së një anijeje afër Dunkirkut

Dy persona të rritur dhe dy fëmijë kanë vdekur pas fundosjes së një anijeje me migrantë në gjirin bregdetar në veri të Francës. Një kërkim...

Trump, Biden fushatë në shtetet e pavendosura

Një javë para ditës së zgjedhjeve, Presidenti Trump dhe rivali i tij demokrat, Joe Biden po vizitojnë shtete të lëkundura në përpjekje të ethshme...

Sveçla i kërcënon zyrtarët e qeverisë nëse Vetëvendosje vjen në pushtet

Ish ushtruesi i detyrës së Ministrit të Brendshëm nga lëvizja Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, i ka kërcënuar me burg zyrtarët e qeverisë aktuale. Në një postim...

Drejtori i Thesarit: Buxheti i Kosovës është i sigurtë

Drejtori i Përgjithshëm i Thesarit, Ahmet Ismajli, tha se buxheti i Kosovës është i sigurt pas vjedhjes së dy milionë eurove. Ai tha se ky...

Halimi: Sipas sondazheve LDK prin në Podujevë

Sociologu Fisnik Halimi ka zbuluar në emisionin Pressing në T7 sondazhet fillestare të zgjedhjeve komunale në Podujevë. Zgjedhjet në komunën e Podujevës do të mbahen...

Kosnett: Nuk ka gjasa që SHBA të sjellë emrin e presidentit të ardhshëm me zarf

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se liderët e subjekteve politike duhet të respektojnë Kushtetutën sa u përket zgjedhjeve...

Haradinaj: Jam kundër Gjykatës Speciale

Daut Haradinaj, nga AAK thotë se nuk ka nevojë që Gjykata Speciale të dërgojë aeroplana në Kosovë. Haradinaj deklaroi se vet është kundër kësaj gjykate...

Ambasadori Kosnett: Shuarja e Task-forcës kundër korrupsionit, vendim i gabuar i Hotit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Debat Plus”  në RTV Dukagjini. Ambasadori Kosnett ka thënë...

Kaczynski u kërkon polakëve të mbrojnë patriotizmin, pas protestave për abortin

Jaroslaw Kaczynski, lideri i partisë në pushtet në Poloni, Ligji dhe Drejtësia, ka insistuar të martën se vendimi i gjykatës që kufizon edhe më...

Veliu-Sveçlës: Jep llogari për hyrjen në dhomë të përgjimeve dhe hapjen e kasafortës, mos mashtro për targat

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka reaguar ndaj deklaratave të Xhelal Svecles duke e  akuzuar për mashtrim të opinionit publik, hyrje në...

Më të lexuarat

00:05:31

E tmerrshme: Një grua shtatzënë sulmohet nga dhjetëra qenë në Prishtinë, e kafshojnë në bark dhe këmbë

Besnike Beqiraj, 29-vjeçare nga Prishtina, gati sa nuk e humbi jetën e saj dhe të fëmijës në bark, pasi që u sulmua nga dhjetëra...

Kuvendi mblidhet nesër, këto janë pikat e rendit të ditës

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër dy seanca. Në seancën e parë do të shqyrtohen pikat e mbetura nga seancat e kaluara. Rendi i ditës 3....

Pas raportimit të gazetës Objektiv, Hoti shkarkon dy anëtarë të Bordit të KEK-ut që shpërfillën vendimet e qeverisë

I pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, ka shkarkuar sot dy anëtarë të Bordit të KEK-ut të cilët vet i kishte emëruar në...

E enjtja e kobshme në Kosovë: Katër të rinj humbën jetën

Dita e djeshme ishte e kobshme në Kosovë. Katër persona, kryesisht të rinj, janë raportuar të vdekur vetëm gjatë dy ditëve të fundit. Njëri prej...