fbpx

Kombëtare

Ahmeti: 365 milionë për rimëkëmbje ekonomike? As për së afërmi  

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas miratimit të planit për rimëkëmbje ekonomike nga Qeveria e Kosovës. Ahmeti ka shkruar në Facebook se 365...

Bajrami tregon se kur dalin pagesat e qirasë për biznese

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, përmes një postimi në Facebook ka treguar se sot janë kryer pagesat për disa kategori punëtorësh, ndërsa ka thënë...

Hapet konkursi për ”Takimet e Poeteshave Shqiptare”

Komuna e Vushtrrisë hapi sot konkursin për festivalin tradicional mbarëkombëtar të poezisë ”Takimet e Poeteshave Shqiptare”. Me këtë rast inkurajohen që të konkurojnë me krijimet...

Kuvendi zgjedh katër anëtarë të Bordit të RTK-së

Kuvendi i Kosovës zgjodhi sot katër anëtarë të rinj të Bordit të RTK-së. Ilir Bytyqi, Fadil Miftari, Bajram Mjeku dhe Petrit Musolli, u zgjodhën me...

Kurti e Konjufca flasin për hapjen e Qendrës së Vetëvendosjes në Maqedoninë e Veriut

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti, bashkë me anëtarin e kryesisë dhe ish Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, zhvilluan...

Qeveria jep detaje rreth ndarjes së 365 milionë eurove nga plani i Rimëkëmbjes Ekonomike

Qeveria miratoi sot Planin e zbatimit të Rimëkëmbjes Ekonomike që kap vlerën prej 365 milionë eurosh. Vendimi u mor në mbledhjen elektronike të drejtuar nga...

18 policë të arrestuar që nga janari, 6 nga ta janë suspenduar gjatë pandemisë

Shumë ankesa ndaj zyrtarëve policorë janë adresuar nga qytetarët në adresë të Inspektoratit Policor të Kosovës, gjatë kohës së pandemisë. Për këtë, ky institucion që...

Kuvendi nesër shqyrton projektligjin për pandeminë dhe atë për rimëkëmbjen ekonomike

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet për të shqyrtuar në lexim të dytë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin...

Haradinaj: Kosova ka nevojë për udhëheqjen amerikane për arritjen e marrëveshjes me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se Kosova ka nevojë për udhëheqjen amerikane për ta arritur marrëveshjen përfundimtare me...

Haradinaj-Stublla: Udhëheqja amerikane është thelbësore për stabilitet dhe paqen në botë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla e ka mirëpritur marrëveshjen për normalizimin e marrëdhënieve mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe,...

​Ministria e Shëndetësisë bëhet me tre zëvendësministra

Kryetari i degës së LDK-së në Gjakovë, Luan Gola, është emëruar zëvendësministër i Shëndetësisë. Përmes një statusi në Facebook, ai ka falënderuar kryeministrin Hoti për...

Rama e quan frymëzuese marrëveshjen mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka cilësuar frymëzuese marrëveshjen historike për normalizim të marrëdhënieve mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe. "Kjo është me të...

Më të lexuarat

Vjen reagimi i parë ndaj ambasadorit Kosnett, Nasim Haradinaj i thotë të mos merret me pretendimet e Martitt

Ligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, i propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe i përkrahur edhe nga Qeveria që...

Ministria e Financave sot ka bërë këto pagesa për qytetarë e biznese

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami njoftoi sot se ministria që drejton ka bërë pagesa tjera për qytetarë e biznese në kuadër të pakos emergjente. Sipas...

Intervistohen figura të larta politike për rastin e “Gylenistëve”, familjarët të pakënaqur me Prokurorinë

Gjashtë shtetas turq u arrestuan e më pas u dëbuan në rrethana misterioze nga Kosova në mars të vitit 2018. Aksioni për kapjen e tyre...

Konfirmohet: Ekzekutohen pagesat për mbi 27 mijë familje

Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, konfirmoi se sot është bërë ekzekutimi i pagesave për 27 mijë e 572 familje, në kuadër të...