fbpx

Ndërkombëtare

Arrihet marrëveshja historike mes Izraelit dhe Emirateve të Bashkuara Arabe

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe arritën sot marrëveshje historike, që do të çojë në normalizim të plotë të marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve. Marrëveshja...

​Dy viktima dhe 141 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore raportoi sot për dy pacientë të vdekur dhe 141 të infektuar me koronavirusin e ri brenda 24 orëve. Rastet...

Protesta të dhunshme në Bjellorusi, policia ndalon mijëra persona

Ministria e Punëve të Brendshme Bjelloruse njoftoi se 700 demonstrues të tjerë u arrestuan mbrëmë, në ditën e katërt të protestave pas zgjedhjeve. Kështu, numri...

Biden dhe Harris iu drejtohen popullit: Zgjedhjet e ardhshme jetike për Amerikën 

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe e nominuara për pozitën e nënpresidentes, Kamala Harris i janë drejtuar...

Pompeo për REL: Irani paraqet një kërcënim të vërtetë për Evropën

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Irani paraqet një kërcënim të vërtetë për Evropën. "Ne kemi parë llojet e fushatave që ata...

Pompeo akuzoi Rusinë për minimin e demokracive në Evropë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, akuzoi Rusinë për minimin e demokracive në Evropë dhe dezinformim, ndërsa Kinën për fushatë të shantazhit në mënyrë...

Finlandë: Rreth 130 udhëtarë që fluturuan dje nga Shkupi u vendosen në karantinë

Rreth 130 udhëtarë që fluturuan dje nga Shkupi për në qytetin Turku të Finlandës, janë vendosur në karantinë dhe do të testohen për Covid-19. Atyre...

OBSH-ja kërkon shmangien e kontrolleve të rregullta te dentistët

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), rekomandoi sot shmangien e kontrolleve rutinore të dhëmbëve dhe trajtimet estetike, me qëllim të parandalimit të përhapjes së Koronavirusit. Kjo...

Në Maqedoninë e Veriut, një viktimë e 139 raste të reja me COVID-19

Në Maqedoninë e Veriut, gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar një i vdekur dhe 139 raste të reja me Koronavirus. Ministria e Shëndetësisë e...

Treni del nga binaret në Skoci, lëndohen disa persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Skocinë Verilindore, ku një tren është përmbysur duke dalë nga binarët. Gjatë fjalës së saj në Parlamentin Skocez...

Mbytet një fëmijë nga Kosova në Durrës

Një fëmijë i moshës dhjetëvjeçare ka vdekur në qytetin e Durrësit në Shqipëri. Ai dyshohet se është mbytur në një pishinë në këtë qytet. Policia...

Zëvendëskyreministri Tahiri e mohon që kanë probleme me LDK

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë se kanë marrëdhënie të shkëlqyeshme me LDK-në dhe se nuk ka pasur ashpërsim të tyre. Ai ka...

Më të lexuarat

Vjen reagimi i parë ndaj ambasadorit Kosnett, Nasim Haradinaj i thotë të mos merret me pretendimet e Martitt

Ligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, i propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe i përkrahur edhe nga Qeveria që...

Ministria e Financave sot ka bërë këto pagesa për qytetarë e biznese

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami njoftoi sot se ministria që drejton ka bërë pagesa tjera për qytetarë e biznese në kuadër të pakos emergjente. Sipas...

Intervistohen figura të larta politike për rastin e “Gylenistëve”, familjarët të pakënaqur me Prokurorinë

Gjashtë shtetas turq u arrestuan e më pas u dëbuan në rrethana misterioze nga Kosova në mars të vitit 2018. Aksioni për kapjen e tyre...

Konfirmohet: Ekzekutohen pagesat për mbi 27 mijë familje

Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, konfirmoi se sot është bërë ekzekutimi i pagesave për 27 mijë e 572 familje, në kuadër të...