fbpx

Politikë

Haradinaj: Jam kundër Gjykatës Speciale

Daut Haradinaj, nga AAK thotë se nuk ka nevojë që Gjykata Speciale të dërgojë aeroplana në Kosovë. Haradinaj deklaroi se vet është kundër kësaj gjykate...

Ambasadori Kosnett: Shuarja e Task-forcës kundër korrupsionit, vendim i gabuar i Hotit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin “Debat Plus”  në RTV Dukagjini. Ambasadori Kosnett ka thënë...

Veliu-Sveçlës: Jep llogari për hyrjen në dhomë të përgjimeve dhe hapjen e kasafortës, mos mashtro për targat

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka reaguar ndaj deklaratave të Xhelal Svecles duke e  akuzuar për mashtrim të opinionit publik, hyrje në...

Hoti zotohet për kthimin e ligjshmërisë dhe kushtetutshmërisë në vend

Kryeministri Avdullah Hoti, në një takim virtual me përfaqësuesin Special të BE-së dhe ambasadorët e vendeve anëtare të Unionit Evropian, shprehu vendosmërinë e Qeverisë...

Haziri: Nuk ia falim Vjosës pozitën e presidentes veç pse është hidhëruar

Kryetari i Gjilanit dhe nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë se nuk do të votohet Vjosa Osmani për presidente të Kosovës vetëm pasi...

Thaçi: Specialja nuk më ka pyetur për akuzat për trafikim organesh

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se Shqipëria akuzohej nga raporti i Dick Martyt. “Unë jam intervistu për 4 pasdite, jam pyetur prej momentit kur kam...

Hykmete Bajrami: Kemi urdhëruar auditim, për të ditur nëse është vjedhur Thesari edhe më herët

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se është urdhëruar auditimi për të treguar se a ka ndodhur edhe më herët ndonjë vjedhje në...

Konjufca: Reciprociteti ndaj Serbisë nuk ishte akt kundër Amerikës

Ish-ministri i Punëve të Jashtme dhe njëherësh anëtari nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se vendosja e reciprocitetit nga ana e...

Bajrami: Mendova dorëheqjen pas skandalit, por boshllëku në ministri do të ndihmonte kriminelët

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, tha se asnjë zyrtar politik nuk është i përfshirë në skandalin e vjedhjes së mbi 2 milion eurove nga...

​Stano: Takimet Kosovë-Serbi do t’i nënshtrohen masave belge për koronavirusin

Zëdhënësi i BE-së Peter Stano deklaroi sot se në një situatë të përhapjes në rritje të koronavirusit në Bruksel, takimet e ardhshme të dialogut...

​Selimi-Hotit: Ç’kapja për kapje apo ç’kapja për sundim të ligjit?

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka reaguar pas përplasjeve të kryetarit të partisë së tij, Ramush Haradinaj me kryeministrin Avdullah Hoti mbi shuarjen e...

Hoti takon Kuintin: Qeveria e vendosur për të fuqizuar luftën kundër krimit dhe korrupsionit

Kryeministri , Avdullah Hoti, u takua me Ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe Përfaqësuesin Special të BE-së, me të cilët diskutoi bashkëpunimin në fushën...

Më të lexuarat

00:05:31

E tmerrshme: Një grua shtatzënë sulmohet nga dhjetëra qenë në Prishtinë, e kafshojnë në bark dhe këmbë

Besnike Beqiraj, 29-vjeçare nga Prishtina, gati sa nuk e humbi jetën e saj dhe të fëmijës në bark, pasi që u sulmua nga dhjetëra...

Kuvendi mblidhet nesër, këto janë pikat e rendit të ditës

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër dy seanca. Në seancën e parë do të shqyrtohen pikat e mbetura nga seancat e kaluara. Rendi i ditës 3....

Pas raportimit të gazetës Objektiv, Hoti shkarkon dy anëtarë të Bordit të KEK-ut që shpërfillën vendimet e qeverisë

I pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, ka shkarkuar sot dy anëtarë të Bordit të KEK-ut të cilët vet i kishte emëruar në...

E enjtja e kobshme në Kosovë: Katër të rinj humbën jetën

Dita e djeshme ishte e kobshme në Kosovë. Katër persona, kryesisht të rinj, janë raportuar të vdekur vetëm gjatë dy ditëve të fundit. Njëri prej...