fbpx

Rajon

Shqiptarët i shpenzojnë paratë për t’u ushqyer, evropianët për t’u argëtuar

Konsumatorët shqiptarë shpenzojnë pothuajse gjysmën e parave që kanë në dispozicion për t’u ushqyer. Sipas të dhënave të INSTAT, në vitin 2019, rreth 41.1% e...

Petkoviq për fitoren e Radojeviqit: I lumtur sepse me këtë fitoi politika e Serbisë në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Petar Petkoviq ka uruar Millan Radojeviqin për rezultatet e djeshme në garën për Kryetar të Komunës...

Serbia i bie pishman, tërhiqet nga vendimi për të dëbuar ambasadorin malazez

Serbia e ka tërhequr vendimin për të dëbuar ambasadorin e Malit të Zi. Një ditë më parë, Mali i Zi dhe Serbia kishin vendosur...

Mali i Zi dhe Serbia dëbojnë ambasadorët e njëri-tjetrit

Qeveria në largim e Malit të Zi mori si shkas “ndërhyrjen e gjatë dhe të vazhdueshme në punët e brendshme të Malit të Zi”...

Shqipëria merr presidencën e Organizatës për Bashkëpunimin Ekonomik të Detit të Zi për 6 muajt e parë 2021

Shqipëria merr presidencën e Organizatës për Bashkëpunimin Ekonomik të Detit të Zi për 6-mujorin e parë të vitit 2021. Ministri në detyrë për Europën dhe...

Vrau me thikë shtatë vjeçaren në park, shqiptarja Eltiona Skana “pushton” mediat angleze

Të gjitha gazetat kombëtare dhe ato në veri të Anglisë i kanë kushtuar shkrime shqiptares Eltiona Skana. Në mediat angleze gjerësisht është raportuar seanca e...

Washington Post: “Vuçiqi të kërkojë falje për gjenocidin, pastaj hyn në Kosovë”

Gazeta e famshme amerikane, “The Washington Post”, ka shkruar për deklaratën e Ministres së Jashtme të Kosovës, e cila të mërkurën tha se presidenti...

Momenti kur u trondit Shqipëria – Ja videot virale që shokuan botën

Si sot një vit më parë Shqipëria u trondit nga tërmeti më i fuqishëm ndër dekada. Ishte ora 03:56, kur një lëkundje e fuqishme me...

Rama për tërmetin në Thumana: I paharruar kujtimi i viktimave të tragjedisë së një viti më parë

Sot janë bërë një vit nga tërmeti që goditi fshatin Thumanë në Durrës e ku mori jetën e 51 personave.Për tërmetin ka shkruar kryeministri...

Një vit nga tërmeti i tmerrshëm në Shqipëri që la të vdekur 51 persona

Ishte ora 03.56 minuta e mëngjesit të 26 nëntorit, ku tronditja prej 50 sekonda shënoi një prej ngjarjeve më të rënda në fushën e...

39 të vdekur dhe 1 mijë e 288 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 39 të vdekur dhe 1 mijë e...

Shqipëri: Ministria e Shëndetësisë rekomandon mësimin online në shkolla

Teksa pandemia COVID-19 vijon të përhapet me shpejtësi, Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë kërkon që të marrë masa të tjerë për të frenuar infektimet.Së...

Më të lexuarat

Koronavirusi ia merr jetën edhe një mjekut kosovar

Pulmologu Ramë Morina ka humbur jetën sot nga CoVID-19. Lajmin e bëri të ditur kolegu i tij, internisti, Shemsedin Popaj përmes një postimi në...

E çuditshme: U dorëzua  Shpejtim Bulliqi, e pranoi humbjen qysh sonte?

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, gjatë pothuajse të gjithë debatet telezivie, shpesh herë, deklarohej se do t’i fitoj zgjedhjet lokale në Podujevë, transmeton...

Kallëzim penal kundër kryetarit të Graçanicës për bilbordin “Liria ka emër”

Në Prokurorinë Themelore të Prishtinës është ngritur kallëzim penal kundër kryetar të Graçanicës, Sërgjan Popiviq nga zëvendës-kryesuesi i Kuvendit Komunal të kësaj komune Granit...

OBSH-ja e lë pak COVID-19, ndez alarmin për një virus të ri me përmasa të frikshme

Teksa po priten valë të tjera të pandemisë, Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka ndezur alarmin për një tjetër virus. Virusi i ri, HIV, sipas...