Politikë

Certifikimi i kandidatëve, PZAP-ja pasdite e publikon vendimin

Kryesuesi i sekretariatit në PZAP-së, Musë Desku në një përgjigje për E.O., ka thënë se Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) pasdite do...

Valbon Krasniqi futet në garë për drejtor të SHSKUK-së

Shërbimi Spitalor dhe Klinikë Universitar i Kosovës ka publikuar kandidatët që kanë plotësuar kriteret në konkursin për drejtor të këtij institucioni. Pjesë e garës janë...

Gashi: Në VV ka ish-terroristë e ish-ekstremistë

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se në Lëvizjen Vetëvendosje, nuk ekziston mendimi ndryshe. Ai po ashtu ka pasur kritika për...

LDK premton 6 miliardë euro investime në 7 vjetët e ardhshme

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar programin qeverisës të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Hoti ka thënë janë ndarë shtylla...

FSK-ja e shkruan historinë në SHBA

Në një ceremoni ushtarake, në prezencën e autoriteteve civile dhe ushtarake, në bazën Camp dodge, të Johnston, të shtetit të Iowa-s, është realizuar ceremonia...

Ambasadorët e QUINT-it pas takimit me Dakën: Të respektohen vendimet ligjore

Ambasadorët e shteteve të QUINT-it kanë takuar sot, kryetaren e Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) Valdete Daka, për të shprehur përkushtimin e vazhdueshëm për zgjedhje...

Lajçak në Paris bisedon për dialogun Kosovë – Serbi

I Dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se gjatë qëndrimit të tij në Paris, ka pasë një takim...

Arben Gashi për Kurtin: Nuk bëhet fjalë për dinjitet, por për mungesë guximi

Arben Gashi i LDK’së ka folur në Pressing për koalicionin në mes të LDK’së dhe VV’së. Thotë se bashkëpunimi mes tyre dështoi për shkak...

Mustafa takon ambasadorin e Austrisë, bisedojnë për zgjedhjet

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është takuar sot me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger. Sipas njoftimit nga LDK, gjatë takimit është diskutuar për...

Hoxhaj: Kurtin e Osmani politikanë me mentalitet autokrat, po sulmojnë institucionet

Partia Demokratike e Kosovës ka prezantuar sot programin e saj për Drejtësi, ndërsa kandidati i këtij subjekti për Kryeministër Enver Hoxhaj, ka hedhur akuza...

Pëkrahësi i Kurtit që goditi qenin me veturë: Në vitin 2011 kam votuar 3 herë PDK-në

Sokol Halili, përkrahës i liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili është njohur pas shkeljes së një qeni, derisa ishte live duke ofruar përkrahje...

Hoxhaj premton 500 milionë euro ndihmë direkte për bizneset në Suharekë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër Enver Hoxhaj, sot ka vizituar bizneset në Komunën e Suharekës, ku ka prezantuar Planin...

Më të lexuarat