Politikë

Nga sot testet PCR mund të kryhen edhe në Qendrën rajonale të IKSHPK’së në Gjilan

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, bashkë me kryetarin e Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri kanë marrë pjesë në lëshimin në përdorim të...

Hoti: LDK sikur Liverpooli, të dytë i kanë themelet e forta

Kryeministri në detyrë i Kosovës Avdullah Hoti, është tifoz i klubit të Liverpoolit. Klubi anglez aktualisht nuk po kalon nëpër një formë të mirë. I pyetur...

Pacolli do t’iu ndihmojë Thaçit dhe të tjerëve që gjenden në Hagë

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, do t’iu ndihmojë me mjete financiare për mbrojtjen e Hashim Thaçit dhe të tjerëve që janë...

Edhe LDK gjobitet me 2 mijë euro për mosrespektim të masave

Pas Partisë Demokratike të Kosovës, Lëvizjes Vetëvendosje, edhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka shpëtuar dënimit prej 2 mijë eurosh nga Inspekcioni Komunal...

VV dorëzon kallëzim penal ndaj ministrit të MASH dhe dy zyrtarëve të kësaj ministrie

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka, ka dorëzuar sot në Prokurorinë Speciale një kallëzim penal ndaj ministrit të Arsimit dhe Shkencës dhe dy zyrtarëve...

Kurti: Prioritet i qeverisjes së re do të jetë kthimi i trurit brenda vendit

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, së bashku me kandidatët për deputetë nga Gjakova, Mimoza Kusari Lila dhe Agon Batusha, vizituan dje...

Lëvizja Vetëvendosje gjobitet me 2 mijë euro

Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, njofton se Lëvizja Vetëvendosje është gjobitur me 2 mijë euro. Ai ka thënë se në hapësirë...

PDK gjobitet me 2 mijë euro për fushatë zgjedhore në pandemi

Partitë politike kanë filluar fushatën zgjedhore. Edhe pse në kohë pandemie, ato po vazhdojnë tubimet publike, në të cilat nuk po rrespektohen masat kundër COVID-19. E...

Moscertifikimi i listave – nesër afati i fundit që të vendoset për ankesat e LVV-së, AAK-së dhe Nismës

Të premten, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk ka certifikuar listat e kandidatëve për deputetë të gjashtë subjekteve politike, në mesin e tyre edhe listën...

Zyrtari i LDK-së i reagon ish-deputetit të Vetëvendosjes që ua kritikoi sloganin “Shteti, shtet”

Zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj i ka reaguar ish-deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Bashës që pak më parë e ka kritikuar sloganin e tyre...

Isa Mustafa komenton mos-certifikimin e Kurtit nga KQZ-ja

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, thotë se të gjithë duhet të respektojnë vendimet e Gjykatës Kushtetuese. Thotë se kryetarja e KQZ’së, Valdete Daka, vetëm...

‘’Shteti Shtet’’, slogani i LDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka bërë publik sloganin e LDK-së për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në...

Më të lexuarat