Politikë

Agim Veliu letër llapianëve: Kalaja e LDK-së është dhe do të jetë e pamposhtur

Ish kryetari i Komunës së Podujevës dhe ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, me anë të një letre iu është drejtuar bashkëqytetarëve të...

Vendoset flamuri kombëtar para Kuvendit dhe Presidencës

Para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës dhe Presidencës është vendosur flamuri kombëtar shqiptar, krahas atij shtetëror të Kosovës. Kështu ka bërë të ditur përmes një...

E çuditshme: U dorëzua  Shpejtim Bulliqi, e pranoi humbjen qysh sonte?

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, gjatë pothuajse të gjithë debatet telezivie, shpesh herë, deklarohej se do t’i fitoj zgjedhjet lokale në Podujevë, transmeton...

Rudari: Llapjanët s’mashtrohen nga përrallat e Albin Kurtit i cili qe një javë po jeton në Podujevë

Kandidati i LDK’së për kryetar i komunës së Podujevës Nexhmi Rudari ka treguar se pse llapjanët duhet ta votojnë atë. Tha se prej 10...

Rudari: Simpatizantët e Vetëvendosjes e morën seriozisht “bishtin e sakicës”

Në qytetin e Podujevës, tashmë kur të dielën, pritet të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale, sot pati përplasje fizike ndërmjet simpatizantëve të LDK-së dhe...

Shefi i EULEX’it, bashkë me Lajçakun, vizitojnë Multivodën, jepin shenja se Serbia s’po e respekton marrëveshjen e IMB’së

Shefi i EULEX’it, Lars Gunnar Wiegemark, ka vizituar pikën kufitare Multivodë, bashkë me kolegun e tij në detyrë, Përfaqësuesin Special të BE’së për Dialog,...

Fushata e VV-së për Podujevën nisi me “bisht sakice” dhe mbaroi me frikë nga disfata prej Rudarit

Sonte përmbyllet fushata pesëditore për zgjedhjet lokale në Komunën e Podujevës. Bastioni i deritashëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk po mund të thyhet. Kjo,...

Rudari: Nuk i fajësoj qytetarët, fajin e ka Bulliqi dhe Kurti që nxitën dhunë dhe vëllavrasje

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari, ka reaguar pas përleshjes që simpatizantët e partisë së tij kishin sot gjatë...

Mustafa: Llapjanët kanë ditur çdoherë të dallojnë ata që punojnë nga ata që bëjnë zhurmë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë të ditur se sot ka takuar kandidatin për Kryetar të Komunës së Podujevës, Nexhmi...

Zgjedhjet në Podujevë, Vetëvendosje shqetëson në telefon qytetarët me thirrje për të votuar kandidatin e saj

Sonte kur pritet të filloi heshtja zgjedhore, në kuadër të zgjedhjeve lokale në Podujevë, po raportohen ndërhyrje në privatësi nga Lëvizja Vetëvendosje, raporton Objektiv. Qytetarë...

Shala: Mendje krisurit në Kosovë po thonë që nuk bën djali i një politikani të jetë konsull

Deputeti i AAK-së, Haxhi Shala ka folur rreth emërimit të djalit të tij, Flakron Shalës, si konsull i përgjithshëm në Pragë të Çekisë. Shala tha...

Ministrja serbe refuzon Gent Cakajn si “Qytetar Nderi” i Bujanocit

Ministrja e Administratës Publike dhe Vetëadministrimit Lokal, Marija Obradoviq, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Serbisë, ka deklaruar për propozimin e Kuvendit Komunal...

Më të lexuarat