Shiriti

Hoti pas vendimit të PZAP-së: Ligji vlen për të gjithë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka komentuar vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa që ka vendosur kundër ankesave të subjekteve...

Hooper insiston në lirimin e Thaçit: s’mund të krahasohet me Karagjiqin

David Hooper, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i ka paraqitur në Gjykatën Speciale të hënën përgjigjet e tij ndaj parashtresave të kryeprokuorit...

Vetëvendosje do ta dërgojë vendimin e PZAP-së në Supreme

Zyrtari ligjor i Lëvizjes Vetëvendosje Blerim Sallahu, e ka komentuar vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa që ka vendosur kundër ankesave të...

Presidenca i reagon PSD-së: Një subjekt që nuk e ka kapë as pragun e pragut

Shefi i kabinetit të Vjosa Osmanit, Faton Peci, ka reaguar pasi PSD me anë të një aksioni e shpalli presidencën nëndegë të Lëvizjes Vetëvendosjes. Përmes...

Haradinaj: Presim certifikimin e listës, përndryshe do të ankohemi në Supreme

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, sot ka qëndruar në vendlindje. Me këtë rast, kandidati për president, vizitoi komunën e Deçanit në krye me Bashkim Ramosajn...

Gjykata Speciale ia vazhdon masën e paraburgimit Salih Mustafës

Gjykata Speciala me seli në Hagë ia ka vazhduar masën e paraburgimit Salih Mustafës, ish-pjesëtarin e UÇK-së në Zonën e Llapit. Si arsyetime për vazhdimin...

Kancelari Kurz: marrëveshja kërkon vullnet dhe guxim të Kosovës dhe Serbisë

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka thënë se duhet vullnet dhe guxim nga Kosova dhe Serbia që të arrijnë marrëveshjen përfundimtare. Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz,...

Certifikimi i kandidatëve, PZAP-ja pasdite e publikon vendimin

Kryesuesi i sekretariatit në PZAP-së, Musë Desku në një përgjigje për E.O., ka thënë se Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) pasdite do...

Valbon Krasniqi futet në garë për drejtor të SHSKUK-së

Shërbimi Spitalor dhe Klinikë Universitar i Kosovës ka publikuar kandidatët që kanë plotësuar kriteret në konkursin për drejtor të këtij institucioni. Pjesë e garës janë...

Gashi: Në VV ka ish-terroristë e ish-ekstremistë

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka thënë se në Lëvizjen Vetëvendosje, nuk ekziston mendimi ndryshe. Ai po ashtu ka pasur kritika për...

LDK premton 6 miliardë euro investime në 7 vjetët e ardhshme

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar programin qeverisës të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Hoti ka thënë janë ndarë shtylla...

Ambasadorët e QUINT-it pas takimit me Dakën: Të respektohen vendimet ligjore

Ambasadorët e shteteve të QUINT-it kanë takuar sot, kryetaren e Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) Valdete Daka, për të shprehur përkushtimin e vazhdueshëm për zgjedhje...

Më të lexuarat