fbpx

Showbiz

Shiko trailer-in e “Devil All The Time” me Tom Holland dhe Robert Pattinson

Netflix sapo ka publikuar trailer-in e filmit të shumë pritur “The Devil All the Time”. Tom Holland është protagonisti i filmit dhe pranë tij...

Publikohet remix-i i “Levitating” nga Dua Lipa ft. Madonna dhe Missy Elliott (Dëgjo)

Sot, Dua Lipa ka publikuar remix-in shumë të pritur të këngës së saj “Levitating” me Madonna-n, Missy Elliot dhe Blessed Madonna. Ky single do jetë...

‘Shamikuqet’ i këndojnë me defa, Dafina Zeqirit (Video)

Po bëhen dy ditë që kur këngëtarja shqiptare nga Kosova, Dafina Zeqiri ka ngritur polemika të shumta me një imazh ku shihet e veshur...

Rita Ora akuzohet për “përvetësim kulturor” dhe “blackfishing” pasi që fansat mësuan që ajo është shqiptare

Rita Ora është duke u akuzuar për “përvetësim kulturor” dhe “blackfishing” (term që përdoret për të akuzuar dikë që është duke u shtirur që...

Era Istrefi mahnitëse në imazhet e fundit, tregon ndryshimin që ka bërë në dukjen e saj

Është një nga vajzat më të përfolura shqiptare. 26-vjeçarja nga Prishtina, Era Istrefi ka kohë që i është bashkuar klubit të të famshmëve botërorë,...

Disney i jep fund markës së njohur “20th Century Fox Television”

“20th Century Fox”, njëri ndër emrat dhe brendet më të njohur në historinë e Hollywood-it, zyrtarisht është ndryshuar. Disney ka njoftuar të hënën që...

Ed Sheeran dhe bashkëshortja e tij po presin fëmijën e tyre të parë!

Këngëtari Ed Sheeran dhe bashkëshortja e tij Cherry Seaborn janë duke pritur fëmijën e tyre të parë së bashku. Sheeran, 29 vjeç, dhe Cherry,...

Grimeri James Charles transformon reperen Doja Cat (Video)

James Charles dhe Doja Cat janë bashkuar për një video, gjatë së cilës Charles e interviston reperen gjersa ia bënë makijazhin. Ylli i 21...

Robert Berisha kapet keq me Feron: ‘Ty duhet me të lënë në shëtitore dhe me të mëshu boksa’

Një deklaratë e këngëtarit, Robert Berisha kundrejt rep-artistit, Feronit Shabani ka bërë që këta të dy të vihen në krye të ballinave rozë. Është, Roberti...

Çka po ndodhë?! Dafina Zeqiri i fshinë të gjitha fotot në Instagram – shfaqet e veshur si nuse!

Dafina Zeqiri është një këngëtare shumë e njohur në Kosovë. E gjithë kjo fal zërit dhe këngëve shumë të suksesshme që sjell ajo për...

Shikoni videoklipin e “Smile” nga The Weeknd dhe i ndjeri Juice WRLD

Reperi i ndjerë Juice WRLD dhe The Weeknd paraqiten si figura të animuara në videoklipin e ri për këngën e tyre “Smile”. Kjo këngë...

Meghan Markle dhe Princ Harry janë shpërngulur në Santa Barbara

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë blerë shtëpinë e parë të tyre së bashku, që është e lokalizuar në Santa Barbara. Page Six ka...

Më të lexuarat

Vjen reagimi i parë ndaj ambasadorit Kosnett, Nasim Haradinaj i thotë të mos merret me pretendimet e Martitt

Ligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, i propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe i përkrahur edhe nga Qeveria që...

Ministria e Financave sot ka bërë këto pagesa për qytetarë e biznese

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami njoftoi sot se ministria që drejton ka bërë pagesa tjera për qytetarë e biznese në kuadër të pakos emergjente. Sipas...

Intervistohen figura të larta politike për rastin e “Gylenistëve”, familjarët të pakënaqur me Prokurorinë

Gjashtë shtetas turq u arrestuan e më pas u dëbuan në rrethana misterioze nga Kosova në mars të vitit 2018. Aksioni për kapjen e tyre...

Konfirmohet: Ekzekutohen pagesat për mbi 27 mijë familje

Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, konfirmoi se sot është bërë ekzekutimi i pagesave për 27 mijë e 572 familje, në kuadër të...