fbpx

Sport

Zyrtare: Jetmir Topalli nënshkruan me klubin turk

Jetmir Topalli është edhe zyrtarisht futbollist i ri i skuadrës turke, Yeni Malatyaspor. Klubi turk ka njoftuar nënshkrimin me reprezentuesin e Kosovës. Jetmir Topalli është futbollisti...

Shaqiri konfirmon ndarjen me Ferizajn, për të ardhmen ka vend për diskutime

ilonit Shaqiri edhe zyrtarisht ka ndarë rrugët me Klubin Futbollistik “Ferizaj”. Aventura e futbollistit gjilanas te ky klub ka zgjatur vetëm një edicion, i...

Ylli i Superligës i jep fund beqarisë

Përparim Islami e ka shënuar golin e jetës. Njëri ndër mbrojtësit më të mirë në vend në vitet e fundit i ka dhënë fund...

Ballkani e konfirmon, Jetmir Topalli nënshkruan me Yeni Malatyaspor

Tashmë edhe është zyrtare, sulmuesi i Ballkanit të Suharekës, Jetmir Topalli do ta vazhdojë karrierën jashtë vendi. Siç njofton klubi i Ballkanit, Topalli ka arritur...

Leipzig – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Leipzigu dhe Atletico Madridi do të luajnë sonte në kuadër të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Fituesi i këtij takimi do të takohet me...

Zyrtare: Labinot Jashanica konfirmon largimin nga Dukagjini

Futbollisti i Juventusit, Blaise Matuidi, karrierën do ta vazhdojë në MLS, te skuadra e Inter Miamit. Skuadra amerikane ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit francez. “Mirë se...

Zyrtare: Blaise Matuidi bëhet me skuadër të re

Futbollisti i Juventusit, Blaise Matuidi, karrierën do ta vazhdojë në MLS, te skuadra e Inter Miamit. Skuadra amerikane ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit francez. “Mirë se...

Drita e fiton vëmendjen e mediave ndërkombëtare, “Sky Sports” shkruan për eliminimin e kampionëve

Gjiganti mediatik “Sky Sports” ka raportuar për eliminimin e Dritës nga Liga e Kampionëve. Kampionët e Kosovës u eliminuam për shkak se dy futbollistë të...

Sergio Perez është shëruar plotësisht nga virusi COVID-19

Klubi i Formulës 1 Racing Point ka njoftuar se piloti i saj Sergio Perez është shërbuar plotësisht nga virusi COVID-19. Piloti i skuadrës së Formula...

UEFA shtyn kompeticionet për kombëtaret e të rinjve

  Komiteti Ekzekutiv i UEFA vendosi gjithashtu që të shtyjë ndeshjet e kualifikimit për kampionatet rinore 2020/21 deri në pranverën e vitit 2021 dhe të...

Zyrtare: Albian Ajeti nënshkruan me gjigantin evropian

Klubi i madh skocez Celticu ka njoftuar zyrtarisht transferimin e sulmuesit shqiptar, Albian Ajeti, nga West Hami. Sulmuesi shqiptar ka ndërruar ambient, pasi nga Liga...

Klubet spanjolle assesi të rehatohen me koronavirus

Klubi spanjoll Almeria po përballet me të madhe me pandeminë e koronavirusit. Klubi spanjoll së fundmi ka zbuluar se gjatë testimeve të fundit për koronavirus...

Më të lexuarat

Vjen reagimi i parë ndaj ambasadorit Kosnett, Nasim Haradinaj i thotë të mos merret me pretendimet e Martitt

Ligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, i propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe i përkrahur edhe nga Qeveria që...

Ministria e Financave sot ka bërë këto pagesa për qytetarë e biznese

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami njoftoi sot se ministria që drejton ka bërë pagesa tjera për qytetarë e biznese në kuadër të pakos emergjente. Sipas...

Intervistohen figura të larta politike për rastin e “Gylenistëve”, familjarët të pakënaqur me Prokurorinë

Gjashtë shtetas turq u arrestuan e më pas u dëbuan në rrethana misterioze nga Kosova në mars të vitit 2018. Aksioni për kapjen e tyre...

Konfirmohet: Ekzekutohen pagesat për mbi 27 mijë familje

Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, konfirmoi se sot është bërë ekzekutimi i pagesave për 27 mijë e 572 familje, në kuadër të...