fbpx

Të tjera

Parashikimi i shkencëtarëve, ja çka ndodh pas CoViD-19

Pasojat psikologjike të pandemisë së koronavirusit do të jenë të mëdha paralajmërojnë shkencëtarët. Ato mendojnë se për këtë arsye, ajo që do të shohim në...

Të dielën ndryshon ora

Akrepat do të kthehen përsëri për një orë prapa. Gjithmonë në natën ndërmjet të shtunës dhe të dielës fillon periudha e ndryshimit të orës, duke...

Horoskopi për këtë të shtunë! Shenjat që duhet të bëjnë kujdes në dashuri

Horoskopi Ditor E Shtunë, 24 Tetor 2020 ♈ Dashi Mundohuni të jeni të duruar në dashuri, por dijeni që Hëna nuk është në favorin tuaj. Në frontin...

Shkencëtarët zbulojnë një organ të ri në trupin e njeriut

Është e vështirë të besohet se ka një pjesë të trupit që nuk është vënë re nga mjekët pas vitesh të tërë hulumtimesh shkencore....

Vajza nga Gjermania e cila qe 15 vite nuk i ka prerë flokët, sot i ka 175 centimetra të gjata

Një vajzë e re e cila nuk i ka prerë plotë për plotë 15 vite, thotë se tani ato janë hiq më pak se...

Hakohet llogaria e Trump në Twitter

Llogaria e Donald Trump në Twitter u hakua javën e kaluar, pasi një studiues holandez me saktësi mendoi se fjalëkalimi i presidentit Trump është:...

Dashuria, paratë dhe puna, horoskopi 22 tetor

Ky është horoskopi për ditën e enjte, 22 tetor 2020. Dashi Përpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 21 tetor 2020

Dashi Marrëdhëniet tuaja nuk duken të tensionuara me nisjen e javës së re dhe kjo është diçka e mirë, por nëse doni që gjërat të...

Dashuria, paratë dhe puna, ky është parashikimi i yjeve për ju

Ky është horoskopi për ditën e martë, 20 tetor 2020. Dashi Hëna është e favorshme: një lajm i shkëlqyeshëm për ndjenjat, dashuria është në plan të...

Spiritizmi në varreza! Burri u përpoq ‘të rikthejë’ gjyshen e tij të vdekur

Në qytetin e Knoxville, Tenesi, një burrë u arrestua për dëmtimin e një varreze, ndërsa ‘po përpiqej të ringjallte të vdekurit’, raportojnë mediat amerikane. Sekuenca...

Mjekët gjejnë dy gjilpëra në kokën e një gruaje?!

Mjekët kinezë, gjatë një ekzaminimi të një gruaje, që do të duhej të ishte një skanim krejtësisht i zakonshëm i kokës, erdhën deri te...

Dhia ecë si njeri në një fshat të Indisë (Video)

Banorët e një fshati në Indi nuk u interesuan aspak kur një dhi e zezë po ecte në rrugën kryesore me dy këmbë, si...

Më të lexuarat

00:05:31

E tmerrshme: Një grua shtatzënë sulmohet nga dhjetëra qenë në Prishtinë, e kafshojnë në bark dhe këmbë

Besnike Beqiraj, 29-vjeçare nga Prishtina, gati sa nuk e humbi jetën e saj dhe të fëmijës në bark, pasi që u sulmua nga dhjetëra...

Kuvendi mblidhet nesër, këto janë pikat e rendit të ditës

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër dy seanca. Në seancën e parë do të shqyrtohen pikat e mbetura nga seancat e kaluara. Rendi i ditës 3....

Pas raportimit të gazetës Objektiv, Hoti shkarkon dy anëtarë të Bordit të KEK-ut që shpërfillën vendimet e qeverisë

I pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, ka shkarkuar sot dy anëtarë të Bordit të KEK-ut të cilët vet i kishte emëruar në...

E enjtja e kobshme në Kosovë: Katër të rinj humbën jetën

Dita e djeshme ishte e kobshme në Kosovë. Katër persona, kryesisht të rinj, janë raportuar të vdekur vetëm gjatë dy ditëve të fundit. Njëri prej...