fbpx

Të tjera

Mozilla shkurton 25% të fuqisë punëtore si pasojë e pandemisë

Firefox është produkti më i rëndësishëm i Mozilla-s, pasi kërkimet në këtë shfletues mund të gjenerojnë të ardhura nga reklamat si Google. Por përdorimi i...

“Facebook” e ndalon gjuhën e urrejtjes – i fshinë komentet dhe imazhet raciste për hebrenjtë

Facebook-u ka shpjeguar se me rregullat e reja ka ndaluar shkrimet dhe imazhet raciste që thonë se hebrenjtë kontrollojnë botën ose institucionet kryesore. Gjiganti i...

Bie çmimi i Pixel 4, del në shitje Pixel 4A

Shitja zyrtare e Google Pixel 4 është ndërprerë, por Amazon, Best Buy dhe B&H Photo sjellin modelet 64GB dhe 128GB për vetëm 250 dollarë. Google...

Ndalimi i TikTok-ut shihet si abuzim i Trump-it me pushtetin

Për muaj të tërë presidenti Trump ka iniciuar disa lloje të ndalesave për TikTok-un, por duke lënë shumë gjëra në mjegull; kështu që kur...

Kompania që ofron punonjësve 300 dollarë për birësimin e kafshëve shtëpiake

Një kompani e Teksasit që ofron shërbime të krahasimit të sigurimeve, punonjësve u ofron një pagë prej 300 dollarësh për të adoptuar kafshët shtëpiake. Zebra,...

Majmuni arratiset nga kopshti zoologjik irlandez

Një majmun shpëtoi nga mbyllja e tij në një kopsht zoologjik në Irlandë dhe çoi punëtorët e kopshtit të hipnin karrocat e golfit në...

I fiton 200,000 dollarë derisa e pret nënën e tij në dyqan

Një burrë nga Virginia tha se duke pritur që nëna e tij të mbaronte pazar në një dyqan fitoi një çmim prej 200,000 dollarësh. Herbert...

Gruaja në Florida gjen një gjarpër të madh brenda makinës larëse

Një grua nga Florida tha se ajo ulëriti në shok kur një objekt misterioz brenda makinës së saj larëse doli të ishte një piton. Emily...

Një hajdut misterioz që vodhi mbi 100 palë këpucë rezulton të jetë një dhelpër

Dhelpra që vidhte këpucët u zbulua pas një hetimi të një banori për këpucët e lagjes që mungonin. Një banor i lagjes Zehlendorf në Berlin,...

Robotët vrasës: Rritet mbështetja për përjashtimin e tyre

(Gjenevë) - Një numër në rritje i vendeve e pranojnë detyrën për të shpëtuar njerëzimin nga armët plotësisht autonome, ka bërë të ditur "Human...

Kryeshefi ekzekutiv i Apple bëhet miliarder

Ndryshe nga të tjerët në klubin tripresjesh (klubi i miliardereve), Cook-u nuk është themelues i kompanisë “Apple”. Në një analizë Bloomberg gjenë se vlera neto...

Maska që do të kushtojë 1.5 milionë dollarë!

Një filtër i zëvendësueshëm dhe 3600 diamante: një maskë me vlerë prej 1.5 milionë dollarësh është duke u prodhuar në Izrael - e porositur...

Më të lexuarat

Vjen reagimi i parë ndaj ambasadorit Kosnett, Nasim Haradinaj i thotë të mos merret me pretendimet e Martitt

Ligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, i propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe i përkrahur edhe nga Qeveria që...

Ministria e Financave sot ka bërë këto pagesa për qytetarë e biznese

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami njoftoi sot se ministria që drejton ka bërë pagesa tjera për qytetarë e biznese në kuadër të pakos emergjente. Sipas...

Intervistohen figura të larta politike për rastin e “Gylenistëve”, familjarët të pakënaqur me Prokurorinë

Gjashtë shtetas turq u arrestuan e më pas u dëbuan në rrethana misterioze nga Kosova në mars të vitit 2018. Aksioni për kapjen e tyre...

Konfirmohet: Ekzekutohen pagesat për mbi 27 mijë familje

Ministrja e Financave dhe Transfereve, Hykmete Bajrami, konfirmoi se sot është bërë ekzekutimi i pagesave për 27 mijë e 572 familje, në kuadër të...