fbpx

Kuriozitet

Të dielën ndryshon ora

Akrepat do të kthehen përsëri për një orë prapa. Gjithmonë në natën ndërmjet të shtunës dhe të dielës fillon periudha e ndryshimit të orës, duke...

Shkencëtarët zbulojnë një organ të ri në trupin e njeriut

Është e vështirë të besohet se ka një pjesë të trupit që nuk është vënë re nga mjekët pas vitesh të tërë hulumtimesh shkencore....

Vajza nga Gjermania e cila qe 15 vite nuk i ka prerë flokët, sot i ka 175 centimetra të gjata

Një vajzë e re e cila nuk i ka prerë plotë për plotë 15 vite, thotë se tani ato janë hiq më pak se...

Spiritizmi në varreza! Burri u përpoq ‘të rikthejë’ gjyshen e tij të vdekur

Në qytetin e Knoxville, Tenesi, një burrë u arrestua për dëmtimin e një varreze, ndërsa ‘po përpiqej të ringjallte të vdekurit’, raportojnë mediat amerikane. Sekuenca...

Mjekët gjejnë dy gjilpëra në kokën e një gruaje?!

Mjekët kinezë, gjatë një ekzaminimi të një gruaje, që do të duhej të ishte një skanim krejtësisht i zakonshëm i kokës, erdhën deri te...

Dhia ecë si njeri në një fshat të Indisë (Video)

Banorët e një fshati në Indi nuk u interesuan aspak kur një dhi e zezë po ecte në rrugën kryesore me dy këmbë, si...

E braktis e dashura, hakmarrja e tij në Facebook bëri shumë për të qeshur

Pasi vajza u largua, një burrë nga Australia vendosi të hakmerrej ndaj saj dhe Facebook po gumëzhit për këtë. Burri i braktisur postoi një reklamë...

Arkitekti që kërkon të ndërtojë qytete me 1 milion pemë

Arkitekti italian Stefano Boeri ka nisur një fushatë globale për të promovuar pylltarinë urbane. Boeri ka shprehur dëshirën për të parë më shumë pyje dhe...

Momente tmerri, pitoni gjigant mbështjell gruan

Një grua në Australi po pastronte garazhin kur shikon se poshtë makinës së saj ndodhej macja dhe një piton duke u zënë me njëri-tjetrin. Gruaja...

Shpërthimi i tmerrshëm i bombës nga Lufta e Dytë Botërore në Poloni (Video)

Një bombë e Luftës së Dytë Botërore shpërtheu në Poloni gjatë një përpjekje për deminim. Bomba e quajtur Tallboy me peshë 5.4 ton, u gjet...

Alpinisti hasi një pumë: Ajo e ndoqi dhe sulmoi për gjashtë minuta (Video)

Alpinisti Kyle Burgess përjetoi frikën më të madhe të jetës së tij në Utah, ndërsa puma e ndoqi për gjashtë minuta. Në një udhëtim në...

Familja e vendosën në frigorifer sepse supozuan se ka vdekur, burri në Indi zgjohet 20-orë më vonë

Policia në Indi shpëtoi një 74-vjeçar nga frigoriferi në të cilën e mbajti i vëllai, pasi familja supozoi se kishte vdekur. Balasubramanian Kumar ishte aq...

Më të lexuarat

00:05:31

E tmerrshme: Një grua shtatzënë sulmohet nga dhjetëra qenë në Prishtinë, e kafshojnë në bark dhe këmbë

Besnike Beqiraj, 29-vjeçare nga Prishtina, gati sa nuk e humbi jetën e saj dhe të fëmijës në bark, pasi që u sulmua nga dhjetëra...

Kuvendi mblidhet nesër, këto janë pikat e rendit të ditës

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër dy seanca. Në seancën e parë do të shqyrtohen pikat e mbetura nga seancat e kaluara. Rendi i ditës 3....

Pas raportimit të gazetës Objektiv, Hoti shkarkon dy anëtarë të Bordit të KEK-ut që shpërfillën vendimet e qeverisë

I pari i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, ka shkarkuar sot dy anëtarë të Bordit të KEK-ut të cilët vet i kishte emëruar në...

E enjtja e kobshme në Kosovë: Katër të rinj humbën jetën

Dita e djeshme ishte e kobshme në Kosovë. Katër persona, kryesisht të rinj, janë raportuar të vdekur vetëm gjatë dy ditëve të fundit. Njëri prej...