OP-Ed

Mjeku i njohur Isuf Kalo: Masat e duhura për të bllokuar përhapjen e koronavirusit

Nga Prof Dr Isuf Kalo - Coronavirusi po vret edhe tek ne ..Masat e duhura për të bllokuar ose minimizuar përhapjen e tij janë...

Lidershipi ndërkombëtar gjatë pandemisë botërore Covid-19

Nga Armino Halla - Në vitin 1918 mbas Luftës së Parë Botërore një re e zezë serish do të pushtonte botën. Gripi spanjoll do...

Ballkani Perëndimor, kopshti i brendshëm i shtëpisë Evropa

Që Ballkani Perëndimor si kopshti i brendshëm i Evropës të jetë anëtar i denjë në BE, kjo është në dorën e vetë njerëzve dhe...

Serwer i shkruan letër presidentit Hashim Thaçi

Analisti amerikan dhe profesori i Universitetit “John Hopkins”, Daniel Serwer, i është drejtuar presidentit të Kosovës me një letër të publikuar në peacefare. Serwer ka...

Evropa ime: Kthesë në politikën e zgjerimit të Bashkimit Evropian?

Bodo Weber - Propozimet e fundit të KE për reformimin e procesit të anëtarësimit me vendet e Ballkanit - politikë për të zbutur presidentin...

Merkel: Solidariteti ynë është në provë

Për herë të parë, kancelarja Merkel u shpreh gjerësisht mbi krizën e virusit Corona. Ajo tha se kryesorja është të ngadalësohet përhapja e virusit....

Më të lexuarat