ZGJEDHJET 2021

Ende nuk ka filluar numërimi i votave me kusht

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon verifikimi i të dhënave, dhe pas përfundimit të tyre do të fillojë edhe numërimi i fletëvotimeve...

Sot pritet të fillojë numërimi i votave me kusht

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, sot gjatë ditës pritet të fillojë numërimin e rreth 31 mijë e 500 votave me kusht dhe rreth...

KQZ-ja refuzon mbi 20 mijë zarfe me fletëvotime nga jashtë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tha se të premten në mesnatë ka përfunduar procesi i vlerësimit të pakove me fletëvotime nga jashtë, ku janë refuzuar...

Sot pritet të përmbyllet rinumërimi i 552 vendvotimeve

Sot pritet të përmbyllet rinumërimi i 552 vendvotimeve. Deri më tani janë rinumëruar 434 vendvotime nga 552 sa është numri i përgjithshëm i tyre. Kanë mbetur...

Rinumërohen 312 nga 552 vendvotime

Janë rinumëruar më shumë se gjysma e vendvotimeve të parapara me vendim të KQZ-së. Sipas këtij institucioni, deri të enjten në mesnatë janë rinumëruar 312...

Më 14 mars zgjedhet kryetari i ri i LDK-së

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së LDK-së, ku është caktuar data për zgjedhjet e reja në këtë parti pas dështimit në zgjedhjet e 14...

KQZ vendosë për rinumërim edhe të 58 vendvotimeve

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka marrë vendim për rinumërimin edhe të 58 vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Ndërkohë u bë e...

Daka: KQZ nuk po i keqpërdorë votat e diasporës

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se kush do që ka prova që ky institucion i ka mohuar të drejtën e votës ndonjë...

Nesër mbyllet procesi i rinumërimit të votave për 494 vendvotime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me qëllim që sa më shpejt të shpall rezultatet përfundimtare për subjektet politike dhe kandidatët, ka shtuar kapacitetet e numërimit...

Haki Abazi mbetet jashtë Kuvendit

Ndonëse Lëvizja Vetëvendosje doli fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit, njëra prej figurave qendrore të kësaj partie Haki Abazi duket se nuk gëzon kaq...

75% e votave të refuzuara nga diaspora nuk janë votues të regjistruar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka refuzuar deri më tani 11,840 zarfe me fletëvotime nga diaspora të cilat kanë ardhur me postë. Sipas arsyeve që ka...

Osmani: Të respektohen të gjitha procedurat ligjore për certifikimin e zgjedhjeve

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se presin që çertifikimi i rezultateve të ndodhë sa më...

Më të lexuarat