fbpx

Llapi konfirmon lëndimin e Lecit, pret që kampionati të nis në fundjavë

Edicioni i ri i kampionatit të Kosovës në futboll pritet të nisë këtë fundjavë që vjen, edhe pse ende zyrtarizmi mungon.

Skuadra kosovare tashmë janë në vlugun e përgatitjeve me shpresë së garat do të nisin, por që është e çuditshme që ato ende nuk e kanë një datë të sigurt se kur mund të nisin.

Llapi përmes një njoftimi në “Facebook” ka thënë se skuadra po stërvitet mirë, me shpresë se garat do të nisin në fundjavë.

Njoftimi i Llapit:

Skuadra vazhdon stërvitjet dhe pret që kampionati të nis në fundjavë

Skuadra po vazhdon me ecurinë e përgatitjeve sipas planprogramit të paraparë nga shtabi teknik dhe sot është stërvitur në fushën me bari natyral të stadiumit në Merdarë.

Skuadra është në gjendje të mirë fizike dhe maksimalisht e përgaditur për nisjen e kampionatit, përveç futbollistit Liridon Leci i cili në ndeshjen kontrolluese ndaj Skënderbeut ka këputur ligamentet e këmbës së djathtë dhe pas rezonancës së bërë sot, Leci duhet t’i nënshtrohet operimit.

Lajmet e fundit

Mezani tregon çfarë i duhet ende skuadrës së tij

Gjilani nuk ka arritur më shumë se barazimi 0:0 në derbin e zhvilluar me Ballkanin. Pas ndeshjes trajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani për “Art Sport”...

Munishi: Vetëm kështu futbolli ynë shkon përpara

Gjilani dhe Ballkani kanë luajtur baras 0:0 në kuadër të javës së tretë të Superligës. Trajneri i skuadrës nga Theranda, Ismet Munishi, është shprehur i...

​3 viktima dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

148 raste të reja, 3 viktima dhe 65 persona të shëruar është bilanci i COVID-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Numri më...

​Java e ardhshme me mot të ndryshueshëm, pritet ngritje e temperaturave

Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë një mot i ndryshueshëm. E hëna fillon mot me diell, por gjatë ditës pritet...

Rumania mban zgjedhjet lokale

Vendvotimet në Rumani janë hapur dhe qytetarët po votojnë për zgjedhjet lokale. Këto zgjedhje po shihen si test për qeverinë e vendit, e cila...

​Zemaj: Situata e menaxhueshme me pandemi nuk guxon të kthehet në pakujdesi

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj deklaroi sot se masat antiCOVID-19 të marra nga Qeveria e Kosovës, pas rekomandimeve të IKSHPK-së, dhe konsultave me ekspertë...