fbpx

Lushtaku i Drenicës ende nuk e di të ardhmen e tij

Shkëlzen Lushtaku ishte njëri ndër futbollistët më të dalluar te Drenica në edicionin e kaluar.

Futbollisti nga Skenderaj ka qenë shumë i rëndësishëm madje një lojtar kyç që skuadra nga Skenderaj e ruajti statusin e saj të Superligës.

Momentalisht Lushtaku është futbollist i Drenicës, por që në një pronocim për GazetaBlic Sport, ai ka treguar që ka dy oferta shumë të mira të cilat është duke i shqyrtuar.

“Kam dy oferta nga dy skuadra kosovare, jam duke i shyqrtuar dhe po pres deri në një vendim definitiv për të ardhmen time” deklaroi Lushtaku për GazetaBlic Sport.

Kujtojmë që anësori Lushtaku për vite të tëra i qëndroi besnik skuadrës së Drenicës, mirëpo ky mund të jetë viti kur ai mund të largohet nga “Bajram Aliu”.

Drenica nuk ka treguar shenja organizative deri më tash, kështu që Lushtaku mund të jetë në mesin e disa futbollistëve të tjerë që u larguan nga klubi.

Lajmet e fundit

​Zemaj: Situata e menaxhueshme me pandemi nuk guxon të kthehet në pakujdesi

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj deklaroi sot se masat antiCOVID-19 të marra nga Qeveria e Kosovës, pas rekomandimeve të IKSHPK-së, dhe konsultave me ekspertë...

Gjilani – Ballkani, pa fitues në derbi

Ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit, e vlefshme javën e tretë në Superligën e Kosovës ka përfunduar me barazimin 0-0. Skuadra që drejtohet nga Ismet Munishi...

​Hoti: Pandemia e ka kthyer turizmin në pikën zero

Pandemia me koronavirus ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e turizmit dhe ndonëse nuk dihen shifrat e sakta, ajo mendohet të jetë disa...

SHKK parandalon futjen e substancave narkotike në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), njoftoi se sot rreth orës 08:20 në Qendrën e Paraburgimit në Prizren oficerët korrektues kanë arritur të parandalojnë futjen...

Trump e përmend marrëveshjen Kosovë-Serbi gjatë tubimit elektoral në Pennsylvania

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump votuesve në Pennsylvania të shtunën mbrëma u ka treguar për Marrëveshjen në Washington mes Kosovës dhe Serbisë. Në tubimin parazgjedhor...

Zidane i falet këtij futbollisti

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, foli pas fitores së vuajtur 2-3 në fushën e Real Betis, duke e nisur fjalën e tij me...