fbpx

Lutfi Haziri njofton për vdekjen e një qytetari nga CoVID-19

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë të ditur se një bashkëqytetar i tij e ka humbur betejën me COVID-19.

Përmes një shkrimi në Facebook, ai i ka ngushëlluar familjarët e të ndjerit, njofton Klan Kosova.

“Ky duhet të jetë alarm për të gjithë. Nëse nuk ruhesh, virusi mund të ta marrë jetën. Duhet të vazhdojmë me luftë agresive për ta mposhtur. Maskat, higjiena personale e distanca sociale, domosdoshmërisht janë bërë pjesë e jetës sonë dhe këto rregulla duhet t’i ndjekim në mënyrë të përpiktë derisa profesionistët e fushës ta thonë të kundërtën”.

Lajmet e fundit

Rita Ora, prezantuese e MTV Europe Music Awards 2020

Dy javë më parë u shpallën nominimet për evenimentin e madh të ndarjes së çmimeve, MTV Europe Music Awards. Ngjarja, e cila shënon edicionin e...

Ndërron jetë producenti i famshëm i Hollywoodit, Princi Azim i Brunei

Princi Azim, i cili punoi për një kohë të shkurtër si producent i filmave të Hollywoodit, ka vdekur në moshën 38 vjeçare. Djali i sulltanit...

Dyshohet se i riu nga Gjilani, Engjell Smerqaku u vra për hesape që ndërlidhen me shpërndarjen e drogës

Katër ditë më parë në rrethana ende të paqarta u therë me thikë për vdekje para banesës Engjëll Smerqaku nga Gjilani. E, për të zbardhur...

COVID-19 i merr jetën infermieres nga Elbasani

Infermierja e maternitetit të Elbasanit, e cila u infektua me koronavirus disa ditë më parë ka ndërruar jetë ditën e sotme. 50 vjeçarja, Majlinda Sulkuqi  luftoi me...

Hoti zotohet për kthimin e ligjshmërisë dhe kushtetutshmërisë në vend

Kryeministri Avdullah Hoti, në një takim virtual me përfaqësuesin Special të BE-së dhe ambasadorët e vendeve anëtare të Unionit Evropian, shprehu vendosmërinë e Qeverisë...

Aktakuzë kundër 29 personave për pastrim të parave dhe organizim të skemave piramidale

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, njoftoi se ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë - Departamentit Special, kundër 29 të pandehurve...