fbpx

Manchester United vuan dhe në fund fiton bindshëm (VIDEO)

Manchester United fitoi 1-4 ndaj Newcastle në udhëtim, por rezultati është “i gënjeshtërt”. “Djajtë e kuq” vuajtën shumë për të fituar dhe 3 golat e fitores u shënuan në minutat e fundit të ndeshjes.

Sfida u hap me autogolin e Luke Shaw në minutën e 2-të. De Gea nuk ia doli që të ndalte topin dhe rezultatin shkoi në 1-0. Goli i barazimit u realizua nga Maguire në minutën e 23-të. Ai dërgoi topin në rrjetë për 1-1.

Pjesa e dytë ishte shumë e luftuar, ndërsa Bruno Fernandes humbi penallti në minutën e 58-të. Mesfushori humbi penalltinë e parë me fanellën e United. Portugezi bëri dhe heroin në minutën e 86-të, pasi ishte ky që dërgoi topin në rrjetë për 1-2, ndërsa Wan-Bissaka çoi shifrat në 1-3, e Rashford i vuri vulën ndeshjes duke realizuar golin e katërt. Djemtë e Solskjaer vuajnë, por marrin 3 pikë morali.

Lajmet e fundit

Duro: Treguam se jemi ekip i madh me këtë fitore

Feronikeli ka fituar ndeshjen derbi kundër Llapit në shtëpi në kuadër të Superligës së Kosovës. Pas ndeshjes trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, për mikrofonin e...

Batatina: Nuza referoi me tendenca ndaj Llapit

Feronikeli ka fituar ndeshjen derbi kundër Llapit në shtëpi në kuadër të Superligës së Kosovës. Pas ndeshjes trajneri i Llapit, Tahir Batatina  për mikrofonin e...

52,000 raste ditore me Covid-19, Franca pritet të vendosë masa të reja shtrënguese

Franca është duke mbledhur këshillin e mbrojtjes këtë javë për të vendosur masat e reja shtrënguese anti-Covid. Kjo lëvizje e qeverisë vjen e ndikuar...

​Vdekshmëria nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore rritet me 71.4 për qind

Instituti i Shëndetit Publik njoftoi sot se vdekshmëria nga sëmundja infektuese në Maqedoninë Veriore ka shënuar një rritje prej 71.4 për qind. Sipas raportit të...

Feronikeli mposht Llapin, Drita vazhdon me fitore

Feronikeli ka fituar derbin ndaj Llapit me rezultat 1:0 në kuadër të Superligës së Kosovës. Golin e fitores për vendësit e shënoi mbrojtësi Yll Hoxha...

Cilat interesa franceze mund të rrezikohen nga bojkoti i vendeve myslimane?

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan u bëri thirrje qytetarëve të ndalojnë blerjen e mallrave franceze, duke iu bashkuar thirrjeve në të gjithë botën myslimane...