fbpx

Mbyllet ambasada shqiptare në Greqi

Ambasada shqiptare në Athinë është mbyllur pasi një punonjës ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Mediet shqiptare raportojnë se ai kishte shfaqur shenja prej disa ditësh dhe pasi i është nënshtruar testit për Covid-19 ka rezultuar pozitiv.

Stafi i ambasadës do t’i nënshtrohet testit, ndërsa ditën e sotme ambientet e saj do të dezinfektohen./Objektiv/

Lajmet e fundit

12 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, një në gjendje të rëndë

12 pacientë të infektuar me COVID-19, po trajtohen në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë bërë të ditur, se 8 pacientë janë duke u trajtuar...

Dyshime për trafikim armësh, Policia në aksion në rajonin e Pejës

Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit të sotëm ka zhvilluar një aksion policor në rajonin e Pejës. Lajmin për media e ka...

Ndërron jetë këmbësori që u goditë dje me veturë në Prishtinë

Një person ka humbur jetën në Prishtinë, si pasoj e goditjes nga një veturë. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në rrugën Edmond Hoxha në...

Ronaldo apo Messi, cili është më i admiruar?

Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, cili është më i miri? Ky është debati i përjetshëm në futboll. Të japësh përgjigje është mjaft e lodhshme,...

Vaksina kundër COVID-19, OBSH: Nuk ka rrugë të shkurtër

Mbi vaksinat kundër coronavirusit nuk po ndjekim një rrugë të shkurtër për sa i takon sigurisë: ka një proces shumë të konsoliduar që ndiqet...

Trump dhe Biden përballen të martën në debatin e parë

Presidenti aktual i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe kandidati për president Joe Biden, të martën (sipas kohës lokale në SHBA) do të përballen...