fbpx

Ndërron jetë këngëtari i folklorit, Isë Llapqeva

Sot (e martë) ka ndërruar jetë edhe këngëtari i njohur i folklorit shqiptar, Isë Llapqeva, në moshën 76 vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur në rrjetin social, Facebook, vëllai i tij njëherësh këngëtari, Hamz Llapqeva.

Ai po ashtu njofton se varrimi i të ndjerit do bëhet ditën e sotme në varrezat e Prizrenit.

Ky është njoftimi i tij i plotë (pa ndërhyrje):

Njoftim:

Miq dhe dashamirë tē nderuar, ju njoftojmë me pikellim te thell se sot me datë 15 shtator 2020 në moshēn 76 vjeqare vdiq Vllau, Prindi ynë: Isë Imer Llapqeva.

Varrimi do të bëhet sot me 15 shtator ditë e marte në ora 16;00 me Iqindi në varrezat e Prizrenit.

Me dhimbje të thellē Familja Llapqeva”.

Njoftim:Miq dhe dashamirë tē nderuar, ju njoftojmë me pikellim te thell se sot me datë 15 shtator 2020 në moshēn…

Julkaissut Hamz Llapqeva Maanantaina 14. syyskuuta 2020

Isë Llapqeva ndërkohë në vitin 2014 publikoi albumin “Lavdi, Lavdi, Lavdi Legjendave Kombëtare”, kurse “Odat tona janë kanë shkolla”, mbetet projekti i fundit që e lansoi më 10 janar të vitit 2020.

Lajmet e fundit

Mezani tregon çfarë i duhet ende skuadrës së tij

Gjilani nuk ka arritur më shumë se barazimi 0:0 në derbin e zhvilluar me Ballkanin. Pas ndeshjes trajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani për “Art Sport”...

Munishi: Vetëm kështu futbolli ynë shkon përpara

Gjilani dhe Ballkani kanë luajtur baras 0:0 në kuadër të javës së tretë të Superligës. Trajneri i skuadrës nga Theranda, Ismet Munishi, është shprehur i...

​3 viktima dhe 148 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

148 raste të reja, 3 viktima dhe 65 persona të shëruar është bilanci i COVID-19 për 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore. Numri më...

​Java e ardhshme me mot të ndryshueshëm, pritet ngritje e temperaturave

Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë një mot i ndryshueshëm. E hëna fillon mot me diell, por gjatë ditës pritet...

Rumania mban zgjedhjet lokale

Vendvotimet në Rumani janë hapur dhe qytetarët po votojnë për zgjedhjet lokale. Këto zgjedhje po shihen si test për qeverinë e vendit, e cila...

​Zemaj: Situata e menaxhueshme me pandemi nuk guxon të kthehet në pakujdesi

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj deklaroi sot se masat antiCOVID-19 të marra nga Qeveria e Kosovës, pas rekomandimeve të IKSHPK-së, dhe konsultave me ekspertë...