fbpx

Në Prizren hapet Muzeu lëvizës në 100 vjetorin e shpalljes së Tiranës si kryeqytet

Sot në Prizren organizohet aktiviteti “Muzeu Lëvizës-Tirana vjen tek ne” i organizuar nga Unioni i Bashkive Shqiptare dhe Komuna e Prizrenit, për të nder të 100 vjetorit të shpalljes së Tiranës si kryeqytet.

Sipas komunës së Prizrenit në kuadër të kësaj ngjarjeje do të organizohen disa takime e aktivitete.

Gjatë paradites është paraparë të hapet Muzeu lëvizës në “Sheshin e Lidhjes” në Prizren si dhe të organizohen vizita në Panairin e Artizanateve tek “Sheshi i Lidhjes”, në Parkun e Inovacionit dhe Trajnimeve (ITP- Center) në Shkollën e Muzikës etj.

Aktivitetet do të vazhdojnë edhe në mbrëmje në “Sheshin e Lidhjes” ku parashihet të mbahet një performancë vallëzimi.

Lajmet e fundit

Mbyllet pjesa e parë në derbi, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Gjilanit e Ballkanit, e vlefshme për javën e tretë të Superligës së Kosovës në futboll, shkruan...

Lokaleve në Shqipëri iu lejohet puna në ambiente të brendshme nga 1 tetori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se lokalet dhe restorantet do të hapen për shërbim edhe në ambientet e brendshme. Sipas saj, Komiteti Teknik i...

​Mungesa e kuorumit në Kuvend, shenjë e afrimit të zgjedhjeve të reja

“Në mungesë të kourumit kjo pikë do të përsëritet seancën e radhës”. Kjo është fjalia më e shpeshtë që po i bie të përdorë...

Super ofertë për Hysajn

Të dhëna të rëndësishme janë regjistruar në orët e fundit për Elseid Hysajn. Sipas gazetës “Tuttosport”, futbollisti shqiptar është në pritje të lajmeve nga...

Përleshje të ashpra ndërmjet forcave të Armenisë dhe Azerbajxhanit

Armenia ka mobilizuar ushtrinë, pas luftimeve të ashpra me forcat e Azerbajxhanit në rajonin e kontestuar të Nagorno Karabakut. Vendimi i Jerevanit për të rritur...

Maqedonia e Veriut të hënën shqyrton heqjen e testit PCR për kosovarët

Qeveria e Maqedonisë së Veriut gjatë të hënës mund të marrë vendim për heqjen e testit PCR për kosovarët. Sipas burimeve të “Alsat” brenda Komisionit...