fbpx

Në Spitalin e Pejës pesë pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë po trajtohen 22 pacientë me COVID-19.

Ky institucion shëndetësor njofton se 5 prej të infektuarve janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“Sa i përket gjendjes së pacientëve, 1 pacientë është në respirator, 17 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 5 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, njofton Spitali i Pejës.

Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 8 pacientë nga Koronavirusi.

Ndryshe dje në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë gjithsej 198 pacientë./Objektiv/

Lajmet e fundit

Gjilani – Ballkani, pa fitues në derbi

Ndeshja ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit, e vlefshme javën e tretë në Superligën e Kosovës ka përfunduar me barazimin 0-0. Skuadra që drejtohet nga Ismet Munishi...

​Hoti: Pandemia e ka kthyer turizmin në pikën zero

Pandemia me koronavirus ka shkaktuar dëme të mëdha në sektorin e turizmit dhe ndonëse nuk dihen shifrat e sakta, ajo mendohet të jetë disa...

SHKK parandalon futjen e substancave narkotike në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), njoftoi se sot rreth orës 08:20 në Qendrën e Paraburgimit në Prizren oficerët korrektues kanë arritur të parandalojnë futjen...

Trump e përmend marrëveshjen Kosovë-Serbi gjatë tubimit elektoral në Pennsylvania

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump votuesve në Pennsylvania të shtunën mbrëma u ka treguar për Marrëveshjen në Washington mes Kosovës dhe Serbisë. Në tubimin parazgjedhor...

Zidane i falet këtij futbollisti

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, foli pas fitores së vuajtur 2-3 në fushën e Real Betis, duke e nisur fjalën e tij me...

100 pacientë me COVID-19 nëpër spitale, 4 në gjendje të rëndë

Ministria e Shëndetësisë, njoftoi sot se 100 pacientë të prekur nga COVID-19 janë të shtrirë në spitalet e Kosovës. Prej këtyre pacientëve, 4 janë në...