fbpx

Netflix mbledh ‘ekipin e ëndrrave’ në filmin e ri të Adam McKay

Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep dhe Timothy Shalame do të luajnë në filmin e ri të Adam McKay “Don’t Look Up”, prodhuar nga Netflix.

Përveç tyre, rolet iu dhanë Johnny Hill, Cate Blanchett, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry, Himesh Patel dhe Rob Morgan, i cili, sipas mediave amerikane, është ylli më i filmit në një film që nga “Ocean’s 11 i Steven Soderberg.

Filmi bëhet fjalë për dy astronomë të cilët po përpiqen të paralajmërojnë njerëzimin për një asteroid që mund të shkatërrojë Tokën. Rolin e astronomëve në film do ta luajnë Leonardo DiCaprio dhe Jennifer Lawrence, por Netflix nuk deshi të konfirmojë këtë informacion, shkruan revista “Variety”.

Xhirimet duhet të fillojnë deri në fund të vitit. Filmi i mëparshëm i Adam McKay, “Vice”, për ish-zëvendëspresidentin e SHBA-së Dick Cheney, u nominua për tetë çmime Oscar, përfshirë filmin më të mirë, por ai fitoi çmimin vetëm për make-up.

Në vitin 2015, McKay fitoi çmimin Oscar për skenarin më të mirë të adaptuar për filmin “The Big Short”, në lidhje me mashtrimet financiare që çuan në krizën financiare globale në vitin 2007.

Lajmet e fundit

​Vjedhja e dy milionë eurove, një muaj paraburgim për Kadri Shalën

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës për caktimin e masës një muaj paraburgim...

Abrashi: Më 19 tetor sekretari e ka pranuar informatën se ka ndodhur vjedhja e 2 milionëshit

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka thënë se sekretari i kësaj ministrie Izedin Bytyqi nuk ka qenë i informuar për vjedhjen e mbi 2...

Kjo është gjendja tinëzare e trupit që vret shumë më shumë se koronavirusi

Trupit i duhet pak kolesterol, përfshirë LDL i ashtuquajtur kolesterol i keq, për të funksionuar si duhet. Por nëse nivelet e kolesterolit LDL janë...

Kapiteni i Atalantës zbulon pse Ilicic ra në depresion

Futbollisti slloven Josip Ilicic humbi fundin e sezonit të kaluar sepse nuk ishte gati të luante për shkak të problemeve private. Për shkak të problemeve,...

Morena Taraku me pozë provokuese në të brendshme

Ajo është njëra nga personazhet shqiptare që rrëmben vëmendje të madhe në rrjetet sociale. Fjala është për këngëtaren Morena Taraku, e cila njëherësh është shumë...

Ja si duken 60 sekondat e para të jetës së një fëmije

Zhvillimi i përshpejtuar i fëmijëve gjatë viteve të para të jetës së tyre ka zgjuar gjithmonë interesin e shkencëtarëve dhe ekspertëve. Por a keni menduar...