fbpx

Ngjarjet e paralajmëruara për nesër në Kosovë

10:00-Kryeministri Avdullah Hoti së bashku me Zëvendëskryeministrin e parë Besnik Tahiri, merr pjesë në tryezën “Reforma e administratës publike: Shtytja e saj përpara”. (Ndërtesa e Qeverisë)
10:00-Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi takohet me kryetarin e komunës së Ferizajt, Agim Aliu. (Zyra e Kryetarit të Komunës) 
10:30-Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, pret në takim ministrin e Transportit të Maqedonisë së Veriut, Blagoj Boçvarski.( Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës, salla P-37​)
10:40-Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi inspekton punimet në ndërtimin e Pallatit të Kulturës. (Afër Qendrës së Inovacionit në Ferizaj)
11:00-Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi bën përurimin e fushave të tenisit. (Afër Palestrës së Sporteve “Bill Clinton”, Ferizaj) 
11:15-Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe ministrin e Transportit të Maqedonisë së Veriut, Blagoj Boçvarski, mbajnë konferencë për medie.( Salla e konferencave në Qeveri të Kosovës).
13:00-Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri viziton Komunën e Rahovecit. (Komuna e Rahovecit)

Lajmet e fundit

Këto skuadra e kanë siguruar kualifikimin në rrethin e ardhshëm të Ligës së Evropës

Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të pestë në Ligën e Evropës, ku pati shumë befasi dhe ndeshje të forta, pas së cilave disa skuadra...

Goli i javës shënohet nga adoleshenti i Romës (VIDEO)

Roma ka fituar me rezultat 3:1 ndaj Young Boys në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës. Golin e dytë për skuadrën italiane e shënoi...

Haradinaj: Nëse bëhem president, nuk do të kthehem më në AAK

Haradinaj tregon se kush do ta zëvendësojë në AAK nëse bëhet president. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për pasuesin e tij në parti...

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Liga e Evropës: Arsenal fiton bindshëm dhe shkruan historinë – rezultatet

Arsenal ka mposhtur 4-1 Rapidin e Vjenës në Europa League dhe ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin B. Arsenal ka rihapur dyert për...

Shkurtimi i dënimit për Tasiq, ja çfarë thonë banorët e Krushës që protestuan

Apeli ka ndryshuar aktgjykimin e Themelores për Darko Tasiq, serbi dënohet me 11 vjet burgim. Nga fshati Krushë e Madhe erdhi tek Pallati i Drejtësisë...