fbpx

Ngjitet në oxhakun 450 metra të lartë, britaniku 19-vjeç filmoi çdo veprim për ta dokumentuar “aventurën”

Adam Lockwood përbri videos së publikuar në YouTube, të cilën e ka filmuar duke u ngjitur në oxhakun 340 metra të lartë në Plomin të Kroacisë, e ka përshkruar si “orët më të mira që i ka kaluar në jetë”.

Ky 19-vjeçar nga Britania e Madhe i cili tash e katër vite jeton në “fije të perit” dhe shpesh luan me jetën, së fundmi është ngjitur në objektin më të lartë në Kroaci, transmeton Telegrafi.

I ishte shmangur sigurimit në orët e para të mëngjesit dhe ishte ngjitur në maje të oxhakut nga ku ngriti në ajër dronin për të filmuar gjithçka.

Sot Lockwood ka publikuar videon 11-minutëshe që shfaq ngjitjen e tij – në mision e kundërligjshëm në Plomin – do të thotë nga fillimi deri në fund.

Sipas autorit të videos, për këtë mision i janë dashur hiq më pak se 21 orë punë – pra Lockwood qëndroi 21 orë mbi oxhakun e lartë afro 500 metra – nga i cili ka zbritur në tokë pa pësuar ndonjë lëndim.

Lajmet e fundit

Këto skuadra e kanë siguruar kualifikimin në rrethin e ardhshëm të Ligës së Evropës

Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të pestë në Ligën e Evropës, ku pati shumë befasi dhe ndeshje të forta, pas së cilave disa skuadra...

Goli i javës shënohet nga adoleshenti i Romës (VIDEO)

Roma ka fituar me rezultat 3:1 ndaj Young Boys në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës. Golin e dytë për skuadrën italiane e shënoi...

Haradinaj: Nëse bëhem president, nuk do të kthehem më në AAK

Haradinaj tregon se kush do ta zëvendësojë në AAK nëse bëhet president. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për pasuesin e tij në parti...

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Liga e Evropës: Arsenal fiton bindshëm dhe shkruan historinë – rezultatet

Arsenal ka mposhtur 4-1 Rapidin e Vjenës në Europa League dhe ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin B. Arsenal ka rihapur dyert për...

Shkurtimi i dënimit për Tasiq, ja çfarë thonë banorët e Krushës që protestuan

Apeli ka ndryshuar aktgjykimin e Themelores për Darko Tasiq, serbi dënohet me 11 vjet burgim. Nga fshati Krushë e Madhe erdhi tek Pallati i Drejtësisë...