fbpx

Nicki Minaj dhe A$AP Ferg publikojnë bashkëpunim “Move Ya Hips”

A$AP Ferg ka publikuar videoklipin e këngës së tij të re “Move Ya Hips”, që është bashkëpunim me Nicki Minaj dhe MadeinTYO.

Minaj e konfirmoi këtë bashkëpunim në fillim të kësaj jave, kur A$AP Rocky e pyeti në Twitter se kur kjo këngë do të publikohet.

Videoklipi merrë formën e një klase komerciale të ushtrimeve dhe në të nuk paraqiten asnjëri nga artistët, por përsëri është një klip shumë energjik dhe shumë ngjyrësh.

Freg dhe Minaj më parë kanë bashkëpunuar në remix-in zyrtar të këngës “Plain Jane”, që referencohet edhe në këngën “Move Ya Hips”. /Objektiv/

BURIMINME

Lajmet e fundit

OBSH-ja deklaron që ushqimet janë të sigurta nga koronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) sot ka deklaruar që njerëzit nuk duhet të frikësohen nga infektimi me SARS-CoV-2 nga ushqimi, pasi që hulumtuesit kinezë...

Lushtaku i Drenicës ende nuk e di të ardhmen e tij

Shkëlzen Lushtaku ishte njëri ndër futbollistët më të dalluar te Drenica në edicionin e kaluar. Futbollisti nga Skenderaj ka qenë shumë i rëndësishëm madje një...

Arrestohet një shtetas shqiptar duke kontrabanduar 34 sirianë drejt Kosovës

Policia e Shqipërisë arrestoi sot në Elbasan një 40-vjeçar banues në Tiranë, të dyshuar për trafikim me njerëz për në Kosovë, si vend tranzit...

IHMK: Mot i nxehtë, por i paqëndrueshëm në dy ditët vijuese

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), njofton se të premten dhe të shtunën do të mbajë mot i nxehtë por i paqëndrueshëm. Sipas parashikimit meteorologjik, do...

Latifaj rinovon me Flamurtarin dhe hap një dritare të re në futbollin kosovar për karrierën e tij

Flamurtari ka nisur prej kohësh të konsolidojë radhët për edicionin e ri, derisa njëri ndër prioritetet kryesore për ekipin kryeqytetas ishte rinovimi me futbollistin...

Pritet lisi shumëvjeçar, simbol i qendrës së Lipjanit

Një qytetare e Komunës së Lipjanit ka denoncuar prerjen e lisit shumëvjeçar të njohur si “Shelnja Vajtuese”, simbol i qendrës së Lipjanit. Përmes një postimi...