fbpx

Odat ekonomike kërkojnë të hiqen testet e COVID-19 mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Dy odat ekonomike të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut i bëjnë apel Qeverive të dy shteteve që të heqin testet për COVID-19.

Odat ekonomike nëpërmjet një kërkese me shkrim theksuan lidhjen dhe afërsinë tokësore të Maqedonisë së Veriut me Kosovën, dhe faktin se testimet po paraqesin një barrierë shtesë si për personat fizikë, ashtu edhe për bizneset, sepse ekonomia po pëson humbje nga të dyja shtetet.

Dy odat ekonomike kujtojnë edhe faktin se të dy shtetet nuk kanë vendosur testin si kusht për qytetarët e Shqipërisë dhe kërkojnë shfuqizimin e menjëhershëm të këtij vendimi./Objektiv/

Lajmet e fundit

Sipas exit poll-it, zviceranët kanë votuar bindshëm pro lëvizjes së lirë me vendet e BE-së

Sipas një exit poll-i të transmetuesit SRF, pjesa më e madhe e zviceranëve kanë votuar kundër largimit të shtetit helvetik nga marrëveshja për lëvizje...

Mbyllet pjesa e parë në derbi, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Gjilanit e Ballkanit, e vlefshme për javën e tretë të Superligës së Kosovës në futboll, shkruan...

Lokaleve në Shqipëri iu lejohet puna në ambiente të brendshme nga 1 tetori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se lokalet dhe restorantet do të hapen për shërbim edhe në ambientet e brendshme. Sipas saj, Komiteti Teknik i...

​Mungesa e kuorumit në Kuvend, shenjë e afrimit të zgjedhjeve të reja

“Në mungesë të kourumit kjo pikë do të përsëritet seancën e radhës”. Kjo është fjalia më e shpeshtë që po i bie të përdorë...

Super ofertë për Hysajn

Të dhëna të rëndësishme janë regjistruar në orët e fundit për Elseid Hysajn. Sipas gazetës “Tuttosport”, futbollisti shqiptar është në pritje të lajmeve nga...

Përleshje të ashpra ndërmjet forcave të Armenisë dhe Azerbajxhanit

Armenia ka mobilizuar ushtrinë, pas luftimeve të ashpra me forcat e Azerbajxhanit në rajonin e kontestuar të Nagorno Karabakut. Vendimi i Jerevanit për të rritur...