fbpx

Osmani ngushëllon familjarët e 19 viktimave që humbën jetën nga CoVID-19

Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një shkrimi në twitter, ka përkujtuar 19 personat që vdiqën sot nga Covid-19.

Osmani gjithashtu ngushëlloi edhe familjet e të tyre.

Tutje, kujtoi se virusi është i rrezikshëm dhe i pranishëm mes nesh. Ajo gjithashtu tha se ne e njohim sjelljen e virusit, andaj bëri thirrje ta rregullojmë sjelljen tonë në mënyrë që të mbrohemi nga virusi.

Më poshtë gjeni shkrimin e Osmanit:

“Sot, vendi ynë arriti një kulm tjetër të tmerrshëm. Sot, 19 familje u thanë lamtumirën e tyre të afërmve të tyre që humbëm në betejën kundër COVID19. Virusi është i rrezikshëm, i shpejtë dhe i përhapur. Ne e njohim sjelljen e tij, por le ta rregullojmë tonën për të mbrojtur më të dashurit tanë”, shkroi Osmani.

Lajmet e fundit

Këto skuadra e kanë siguruar kualifikimin në rrethin e ardhshëm të Ligës së Evropës

Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të pestë në Ligën e Evropës, ku pati shumë befasi dhe ndeshje të forta, pas së cilave disa skuadra...

Goli i javës shënohet nga adoleshenti i Romës (VIDEO)

Roma ka fituar me rezultat 3:1 ndaj Young Boys në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës. Golin e dytë për skuadrën italiane e shënoi...

Haradinaj: Nëse bëhem president, nuk do të kthehem më në AAK

Haradinaj tregon se kush do ta zëvendësojë në AAK nëse bëhet president. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për pasuesin e tij në parti...

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Liga e Evropës: Arsenal fiton bindshëm dhe shkruan historinë – rezultatet

Arsenal ka mposhtur 4-1 Rapidin e Vjenës në Europa League dhe ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin B. Arsenal ka rihapur dyert për...

Shkurtimi i dënimit për Tasiq, ja çfarë thonë banorët e Krushës që protestuan

Apeli ka ndryshuar aktgjykimin e Themelores për Darko Tasiq, serbi dënohet me 11 vjet burgim. Nga fshati Krushë e Madhe erdhi tek Pallati i Drejtësisë...