fbpx

Pas Realit, dështon edhe Barcelona

Barcelona nuk ka arritur të përfitojë nga humbja e Real Madridit. Katalanasit, në fakt, janë mundur 1-0 në shtëpinë e Getafes, që nuk fitonte kundër Barcelonës në kampionat që nga viti 2011.

Messi me shokë kanë marrë një tjetër rezultat zhgënjyes pas barazimit 1-1 kundër Sevillas.

Goli që ka ndëshkuar Barcelonën dhe i ka dhuruar tri pikët Getafes është realizuar në minutën e 56-të me penallti nga Mata.

Kjo humbje e lë skuadrën e Koemanit në vendin e 9-të të renditjes me 7 pikë, ndërsa Getafe ka kapur Realin dhe Cadizin në kreun e klasifikimit me 10 pikë.

 

 

Lajmet e fundit

Ndërron jetë producenti i famshëm i Hollywoodit, Princi Azim i Brunei

Princi Azim, i cili punoi për një kohë të shkurtër si producent i filmave të Hollywoodit, ka vdekur në moshën 38 vjeçare. Djali i sulltanit...

Dyshohet se i riu nga Gjilani, Engjell Smerqaku u vra për hesape që ndërlidhen me shpërndarjen e drogës

Katër ditë më parë në rrethana ende të paqarta u therë me thikë për vdekje para banesës Engjëll Smerqaku nga Gjilani. E, për të zbardhur...

COVID-19 i merr jetën infermieres nga Elbasani

Infermierja e maternitetit të Elbasanit, e cila u infektua me koronavirus disa ditë më parë ka ndërruar jetë ditën e sotme. 50 vjeçarja, Majlinda Sulkuqi  luftoi me...

Hoti zotohet për kthimin e ligjshmërisë dhe kushtetutshmërisë në vend

Kryeministri Avdullah Hoti, në një takim virtual me përfaqësuesin Special të BE-së dhe ambasadorët e vendeve anëtare të Unionit Evropian, shprehu vendosmërinë e Qeverisë...

Aktakuzë kundër 29 personave për pastrim të parave dhe organizim të skemave piramidale

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, njoftoi se ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë - Departamentit Special, kundër 29 të pandehurve...

Shkencëtarë shuajnë shpresat, një ilaç eksperimental kundër COVID-19 rezultoi pa efekt

Studiuesit e qeverisë amerikane thonë se një ilaç eksperimental për koronavirusin nuk ka efekt në trajtimin e pacientëve të shtruar në spital me një...