fbpx

Prishtina vlerëson sezonin e trajnerit Armend Dallku

Prishtina ka bërë sot (e shtune) një vlerësim për punën e Armend Dallkut në edicionin e tij t parë si trajner.

Pasi u pensionua nga futbolli, Dallku vendosi që të drejtonte bardhekaltrit, duke arritur që të përfundonin në vendin e katërt në Superligë dhe fituan Kupën e Kosovës.

Prishtina e ka vlerësuar këtë sezon të trajnerit të tyre në përqindje prej 72, derisa janë të kënaqur me punën e tij.

Armend Dallku, 72% i suksesshëmDallku ka udhëhequr skuadrën në 35 ndeshjePrishtinë, 1 gusht 2020 – Kryetrajneri…

Armend Dallku, Prishtinën e ka udhëhequr në 35 ndeshje zyrtare, kampionat – kupë duke arritur sukses të përgjithshëm prej 72% të rezultatit të përgjithshëm pozitiv.

Në 35 ndeshje, ka fituar 23 sosh, 7 ka barazuar dhe ka pësuar vetëm 5 humbje me goldallim +48, 73:25.

Në kampionat i ka prirë skuadrës në 29 ndeshje, ka arritur 17 fitore, 7 barazime dhe 5 humbje me goldallim +35, 57:22. Në Kupë nga 6 ndeshje ka po aq fitore me goldallim +13, 16:3.

Armend Dallku, që në edicionin e tij të parë, si kryetrajner i tretë i skuadrës i cili mori skuadrën pas katër ndeshjeve, ka përfunduar i 4-ti në kampionat, por ka fituar Kupën e çmuar të Republikës.

Përndryshe, me skuadrën më së shumti paraqitje pas luftës si trajner është Ajet Shosholli me 134 ndeshje (64,6%).

Nga trajnerët që kanë udhëhequr më shumë se 30 ndeshje dhe kanë përqindjen më të lartë është Fadil Muriqi, 76% (32 ndeshje).

Lajmet e fundit

Në Shqipëri, 6 të vdekur e 146 raste të reja me COVID-19

Në Shqipëri, gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 6 të vdekur dhe 146 raste të reja me Koronavirus, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e...

Interi rivalizon Romën, ka gati ofertën për Smallingun

Interi është i gatshëm të bëjë ofertën e tyre te Manchester Unitedi për Chris Smalling, pasi Roma ka ngecur së fundmi, por çmimi i...

Tre gjigantë evropianë tentojnë ta bindin Aubameyangun

Arsenali është nën presion për të siguruar një marrëveshje të re të përmirësuar për sulmuesin Pierre-Emerick Aubameyang, ndërsa interesi për shërbimet e tij vazhdon...

Kuvendi miratoi ligjin për luftimin e Koronavirusit

Kuvendi i Kosovës, e miratoi sot edhe në lexim të dytë projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Ligji mori mbështetjen e 77 deputetëve,...

Pas shuarjes së ministrisë, Qeveria inicioi themelimin e Agjencisë për Integrim Evropian

Qeveria e Kosovës miratoi sot koncept dokumentin për themelimin e Agjencisë për Integrim Evropian Sipas njoftimit të Qeverisë, kjo agjenci do të funksionoj në kuadër...

Cambiasso: Shitja e Ronaldos do të ishte dorëzim nga ana e Juventusit

Ish-kapiteni i Interit, Esteban Cambiasso ka thënë se Juventusi nuk duhet ta konsiderojë largimin e Cristiano Ronaldos këtë verë. Ka pretendime këtë javë se Juventusi...