fbpx

Publikuan këngën e re bashkë, Dua Lipa dhe Miley Cyrus akuzohen për kopjim të videoklipit

Banda e pop-it “Dream Wife” ka akuzuar Miley Cyrus dhe Dua Lipën për kopjim të videoklipit të tyre.

Dua dhe Miley kanë bashkuar forcat për projektin e ri muzikor “Prisoner”, videoklipi i të cilit është shumë kaotik, sipas “Mirror”.

Por, “Dream Wife” ka reaguar nëpërmjet një postimi në Instagram, ku pretendon se videoklipi i vajzave është një kopje e videoklipit të tyre tek kënga “So When You Gonna…”, e cila u publikua në maj.

Tek të dyja videot vihet re një foto e realizuar “brenda një goje të hapur”, ku duken edhe dhëmbët.

Grupi i pop-it publikoi një seri fotosh në Intsastory, ku tregonin krahasimet midis dy videoklipeve dhe ku akuzonin vajzat për vjedhje.

Një imazh tregon Miley dhe Dua duke performuar, ndërsa një tjetër pamje tregon Dream Wife në skenë në një pozë të ngjashme në videon e tyre.

Grupi gjithashtu postoi një imazh të Miley-t që mbante një kitarë pranë udhëheqësit të grupit, ndërkohë Alice ka bërë të njëjtën gjë në videoklipin e publikuar në maj, me të dyja shihet përmes hapjes me gojë të hapur.

 

Lajmet e fundit

Këto skuadra e kanë siguruar kualifikimin në rrethin e ardhshëm të Ligës së Evropës

Janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të pestë në Ligën e Evropës, ku pati shumë befasi dhe ndeshje të forta, pas së cilave disa skuadra...

Goli i javës shënohet nga adoleshenti i Romës (VIDEO)

Roma ka fituar me rezultat 3:1 ndaj Young Boys në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës. Golin e dytë për skuadrën italiane e shënoi...

Haradinaj: Nëse bëhem president, nuk do të kthehem më në AAK

Haradinaj tregon se kush do ta zëvendësojë në AAK nëse bëhet president. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për pasuesin e tij në parti...

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka paralajmëruar vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë për Radio...

Liga e Evropës: Arsenal fiton bindshëm dhe shkruan historinë – rezultatet

Arsenal ka mposhtur 4-1 Rapidin e Vjenës në Europa League dhe ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin B. Arsenal ka rihapur dyert për...

Shkurtimi i dënimit për Tasiq, ja çfarë thonë banorët e Krushës që protestuan

Apeli ka ndryshuar aktgjykimin e Themelores për Darko Tasiq, serbi dënohet me 11 vjet burgim. Nga fshati Krushë e Madhe erdhi tek Pallati i Drejtësisë...